۰ نفر
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
امواج رودخانه هیرمند مرد میانسال را بلعید

ایرنا نوشت: معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: یک مرد 45 ساله بعد از ظهر امروز /پنجشنبه/ در رودخانه نیاتک شهرستان هیرمند غرق شد.

حسن مصفا اظهار داشت: ساعت حدود 14 عصر امروز این غرق شدگی به نیروهای هلال احمر اعلام شد که بلافاصله تیم های امدادی به محل حادثه اعزام شدند.
وی ادامه داد: بر اساس اعلام مردم محلی در محدوده روستای اسماعیل علی یکی از اهالی اطراف روستا به نام یاسین بوبک زهی قصد عبور از عرض رودخانه را داشته که بلافاصله غرق می شود.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان بیان کرد: نیروهای هلال احمر پس از دوساعت جستجو موفق به کشف جسد وی شدند.
وی تاکید کرد: با توجه به آشنایی نبودن بیشتر مردم از وضعیت رودخانه ها از خانواده ها تقاضا می شود از تردد در محدوده رودخانه ها یا شنا در آنها خودداری کنند.
به گزارش ایرنا با توجه به خشکسالی دو دهه گذشته در منطقه سیستان بسیاری از مردم برای تامین آب مورد نیاز خود در مصب رودخانه ها و انهار اقدام به حفر چاه یا چاهک کرده اند که اکنون با جاری شدن آب در این رودخانه ها محل و مکان چاهها برای مردم ناآشنا است و افرادی که برای شنا وارد این رودخانه ها و انهار می شوند احتمال غرق شدن آنها در این چاهها بسیار زیاد است.
 

47231

کد خبر 1258229

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =