۱ نفر
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
هشدار سازمان هواشناسی: سیل و صاعقه در راه است

مهر نوشت: سازمان هواشناسی اعلام کرده طی امروز و فردا در بسیاری از نقاط کشور شاهد بارش باران و تگرگ خواهیم بود که در برخی مناطق خطر سیلاب و صاعقه نیز وجود دارد.

سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به ورود سامانه‌ای بارشی از پنجشنبه از غرب کشور بارش بصورت رگبار باران گاهی رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود، در ضمن با افزایش ناپایداری فصلی جو، احتمال وقوع تگرگ و سیلاب ناگهانی در دره‌ها ومناطق کوهستانی وجوددارد. لذا به هموطنان عزیز در این مناطق توصیه می‌شود احتیاط لازم را در عبور و توقف از مناطق کوهستانی به عمل آورند.

براین اساس امروز پنجشنبه در آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، نیمه جنوبی آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، همدان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، شمال خوزستان، ارتفاعات کرمان وشمال خراسان رضوی و فردا جمعه در اردبیل، گیلان، آذربایجان شرقی، نیمه جنوبی آذربایجان غربی، زنجان، کرمانشاه، کردستان، لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، ارتفاعات کرمان و دامنه‌های البرز مرکزی در شمال استان‌های تهران و البرز و قزوین شاهد این وضعیت خواهیم بود.

همچنین این سازمان در اخطاریه‌ای هشدار داد: شرایط مخاطره آمیز جوی طی بعدازظهر امروز و روز جمعه پیش‌بینی می‌شود.

بر این اساس امروز پنجشنبه بارش باران گاهی به صورت رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید در استان‌های کردستان، همدان، زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی و کرمانشاه و فردا جمعه بارش باران گاهی بصورت رگبار و رعد وبرق گاهی با وزش باد شدید و تندباد موقت در استان‌های اردبیل، نیمه شرقی و شمال آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان و قزوین رخ می‌دهد.

از آنجایی که احتمال رخداد سیلاب موقت و ناگهانی در مناطق کوهپایه ای و مسیل‌ها وجود دارد به هم وطنان عزیز توصیه می‌شود از رفتن به ارتفاعات و مناطقی که در معرض برخورد صاعقه وجود دارد و همچنین از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند و به سازمانها و ارگان‌های ذیربط نیز توصیه می‌شود تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی را به عمل آورند.

41231
کد خبر 1258239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =