انقلاب در درمان بیماری‌های قلبی با تزریق ژن ماهیچه‌ساز

محققان در کینگز کالج لندن موفق شدند با تزریق ژن به خوک سلول ماهیچه قلب/ cardiomyocytes را بسازند.

به گزارش خبرآنلاین، بسیاری از مردم جهان، مبتلابه بیماری قلبی از تخریب بافت قلب رنج می‌برند.{لینک}

محققان متوجه شده‌اند که با بازسازی سلول‌های ماهیچه قلب می‌توان حیاتی نو را به قلب برگرداند و به همین دلیل در تلاش‌اند تا راه‌های احیای سلول‌های ماهیچه قلب و بازسازی بافت قلب را آزمایش کنند.

محققان در کینگز کالج لندن برای رسیدن به این هدف ژنی (microRNA-199a/ AAV6-miR-199a) را به یک خوک تزریق کردند و متوجه شدند بعد از گذشت یک ماه از حمله قلبی این ژن می‌تواند با تولید بافت جدید مانع از نابودی قلب شود.

«مائورو جیاکا» از کینگز کالج می‌گوید ظرف 10 سال آینده می‌توان امیدوار بود با روش ژن‌درمانی بتوان قلب تخریب‌شده را احیا کرد.

به دلیل نزدیکی قلب خوک با انسان ازلحاظ پزشکی، می‌توان امیدوار بود تا با ژن‌درمانی بتوان قلب تخریب‌شده بعد از حمله قلبی در انسان را درمان کرد.

در حال حاضر بسیاری از بیماران بعد از حمله قلبی، بافت خود را ازدست‌داده و دچار نارسایی قلبی و درنهایت مرگ می‌شوند و اگر این ژن بتواند در انسان مؤثر واقع شود، می‌توان بافت قلبی را مجدداً احیا گرده و به‌طور طبیعی قلب دست به خودسازی سلولی بزند.

5656

کد خبر 1258471

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حاج مهدی IR ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۰
  3 0
  با سلام: ایکاش این ایده پزشکان انگلیسی در ژن درمانی قلب توسط متخصصین ایرانی با فوریت عملی شود چرا که در ایران بیماران قلبی زیادی داریم و سن امراض قلبی به جوانان هم رسیده است
 • IR ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
  4 0
  به امید به موفقیت رسیدن این تحقیقات
 • طربناک IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
  2 0
  به امید موفقیت در کل دنیا مخصوصا ایران عزیزمان که بیماران قلبی زیادی داریم