۰ نفر
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
نویسنده  «مرد عنکبوتی» درگذشت

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: آلوین سارجنت نویسنده فیلم «مرد عنکبوتی» و برنده دو جایزه اسکار، در سن ۹۲ سالگی درگذشت.

 آلوین سارجنت نویسنده فیلم‌های مخاطب‌پسندی مثل «ماه کاغذی» و «مردم معمولی» و همچنین مجموعه فیلم‌های «مرد عنکبوتی» در سال ۲۰۰۰، در سن ۹۲ سالگی درگذشت.

سارجنت جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را دو بار با فیلم‌های «جولیا» در سال ۱۹۷۸ و «مردم معمولی» در سال ۱۹۷۴ به خانه برد. در سال ۱۹۷۴ نیز در همین بخش نامزدی اسکار را تجربه کرد. وی همچنین برای هر سه فیلم‌ موفق به دریافت جایزه از انجمن نویسندگان آمریکا شده بود. او در طول فعالیت هنری خود با کارگردان‌های بزرگی به همکاری پرداخت که از جمله آن‌ها می‌توان به آلن جی پاکولا، جان فرانکن هایمر، پل نیومن و رابرت ردفورد اشاره کرد.

آلوین سارجنت اولین فعالیت‌ هنری خود را با نویسندگی برای تلویزیون آغاز کرد و با فیلم سینمایی «گامبیت» در سال ۱۹۶۶ پا به عرصه سینما گذاشت. او همچنین در نسخه ۱۹۷۶ فیلم سینمایی «ستاره‌ای متولد شده است» نیز حضور داشت.

لورا زیسکین تهیه کننده چهار فیلم از «مرد عنکبوتی»، سارجنت را برای بازنویسی فیلمنامه این فیلم به خدمت گرفت، اما در این پروژه نیز نام او ذکر نشد. با فروش ۸۰۰ میلیون دلاری اولین قسمت مرد عنکبوتی او برای نویسندگی دو قسمت دیگر از این مجموعه سینمایی و همچنین «مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۱» انتخاب شد.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1258618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =