۰ نفر
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶

ایسنا نوشت: با توجه به انتشار جدیدترین آمارهای گوگل می‌توان دریافت که اندروید اوریو هم اکنون محبوبترین نسخه سیستم عامل اندروید به شمار می‌رود.

چند ماه پیش بود که گوگل طبق معمول آمارهای جدیدی را مربوط به توزیع نسخه‌های مختلف سیستم عامل اندروید منتشر کرد که در آن نسخه اندروید نوقا اندروید ۷ و ۷.۱ با ۲۸.۲ درصد نصب توسط کاربران، توانسته بود بیشترین سهم از نسخه‌های مختلف این سیستم عامل موبایلی را به خود اختصاص دهد و عنوان محبوب‌ترین نسخه اندرویدی را برای خود به ثبت برساند.

حال گوگل روز گذشته با انتشار گزارش و آمارهای جدیدی فهرست به روز رسانی شده‌ای از نسخه‌های مختلف اندروید را در اختیار کاربران و علاقه مندان و همچنین تحلیل گران قرار داد که به وضوح نشان می‌دهد نسخه بعدی آن یعنی اندروید اوریو ۸ و ۸.۱ موفق شده است جایگاه اندروید نوقا را کسب کند و در جایگاه و رتبه نخست محبوب‌ترین نسخه اندروید بایستد.

بر اساس گزارش وب سایت gsmarena، در این آمارهای جدید ۲۸.۳ درصد از دستگاه‌های الکترونیکی و گوشی‌های هوشمند مجهز به سیستم عامل اندروید به نسخه اندروید اوریو به روز رسانی شده‌اند که در رتبه بعد از آن ۲۰.۲ درصد از کاربران نیز همچنان از نسخه اندروید نوقا استفاده می‌کنند.

در خصوص اندروید ۹ نیز می‌توان گفت که این نسخه توانسته است بر روی بیش از ۱۰ درصد از دستگاه‌های اندرویدی نصب شود که برای مقایسه موفق شده دو ماه سریع‌تر از اندروید ۸ به این مقام برسد.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت که دو نسخه آخر سیستم عامل اندروید موفق شدند رشد سریع‌تری را نسبت به نسخه‌های قدیمی تر خود داشته باشند.

5656

کد خبر 1258760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =