آخرین وضعیت تعداد مشترکان اپراتورهای تلفن همراه | افزایش 2.5 برابری مشترکان رایتل

براساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعداد مشترکین تلفن همراه کشور در پایان اسفند ماه سال ۹۷ از مرز ۹۳ میلیون نفر گذشت که در این مدت اپراتور سوم تلفن بیشترین رشد در تعداد مشترک و سهم بازار را داشته است.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هفته گذشته آمار تحلیلی تعداد مشترکین و سهم بازار اپراتورهای تلفن همراه در سه ماهه پایانی سال ۹۷ را منتشر کرد.

بر اساس این آمار، تعداد مشترکین تلفن همراه کشور در پایان سال گذشته به ۹۳ میلیون و ۲۰ هزار و ۸۸۴ رسیده است. این در حالی است که در آمار اعلام شده از سوی این سازمان مربوط به سه ماهه منتهی به آذر سال ۹۷ تعداد مشترکین تلفن همراه ۸۸ میلیون و ۷۲۲هزار و ۴۴۲ مشترک اعلام شده بود و بدین ترتیب ضریب نفوذ تلفن همراه که در پایان آذرماه سال گذشته ۱۰۹درصد بوده در پایان اسفند ۹۷ به بیش از ۱۱۳درصد افزایش یافته است.

براساس این آمار، در این بازه زمانی تعداد مشترکین همراه اول از ۵۳ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۲۹۷ به ۵۵ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۷۶۹ رسیده است که این اپراتور در پایان سال گذشته، ۵۹.۲۹ درصد سهم بازار را در اختیار گرفته است. این در حالی است که اپراتور اول در پایان پاییز سال قبل ۶۰.۷۰ درصد بازار را در اختیار داشته است.

همچنین تعداد مشترکین ایرانسل که در پایان آذر ماه سال گذشته ۳۳ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۹۷۲ بوده است، در پایان اسفند سال ۹۷ به ۳۳ میلیون و ۹۱۰ هزار و ۱۸۴ رسیده که برابر با ۳۶.۴۵ درصد سهم بازار است. تعداد مشترکین این اپراتور در آمار قبلی سازمان تنطیم مربوط به سه ماهه منتهی با آذر سال قبل ۳۷.۴۶ درصد بازار تلفن همراه بوده است.

تعداد مشترکین رایتل هم از یک میلیون و ۶۱۷ هزار و ۶۳۱ در پایان پاییز سال ۹۷ به ۳ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۹۳۱ نفر در پایان اسفند ماه سال ۹۷ رسیده است که حاکی از رشد حدود  ۲.۵ برابری تعداد مشترکین این اپراتور است. سهم بازار اپراتور سوم نیز که در پایان آذر ماه سال گذشته از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۱.۸۲درصد اعلام شده بود در جدیدترین آمار این سازمان مربوط به پایان سال ۹۷ به  ۴.۲۴ درصد رسیده است.

بر آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، میزان پوشش جاده ای کشور نیز در پایان سال ۹۷ بدون تغییر نسبت به سه ماهه سوم این سال ۸۶.۶۵ درصد اعلام شده است.

2121

کد خبر 1259007

برچسب‌ها