۰ نفر
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
گلریزان؛ جشنی که آبرو می‌خرد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ابهر، از برگزاری جشن گلریزان در ۳۱ اردیبهشت‌ماه سال‌جاری در ابهر خبر داد.

 به گزارش خبرآنلاین، سیدعباس جعفری‌پطرودی با تاکید بر اینکه همه افرادی که در زندان به سر می‌برند مرتکب جرم نشده‌اند، اظهار کرد: گاهی فرد مجرم مرتکب جرم عمدی مثل سرقت، آدم‌ربایی و ضرب و جرح می‌شود که جامعه انتظار دارد با فرد مجرم به شدت و با قاطعیت برخورد شود و دستگاه قضایی نیز بنا بر وظیفه قانونی خویش و در راستای صیانت از حقوق افراد جامعه با این‌گونه مجرمان برابر قانون برخورد می‌کند. 

وی با اشاره به وظایف دستگاه قضایی در برخورد با مجرمان، گفت: یکی از وظایف دستگاه قضایی برخورد با متخلفان و مجرمانی است که با اعمال و رفتار خود جامعه را دچار بی‌نظمی کرده‌اند که این دستگاه با پشتوانه مردمی خود در جهت رفع این آسیب برای اصلاح و بازپروری و عبرت دیگران در جهت مرتکب نشدن جرم در آینده گام برمی‌دارد. 

این مقام قضایی با بیان اینکه برخی از افراد نیز صرفا به دلیل مشکلات مالی گرفتار زندان شده‌اند، تصریح کرد: برای بازگشت این افراد به آغوش خانواده، جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد روز سه‌شنبه 31 اردیبهشت‌ماه مصادف با 16 ماه مبارک رمضان در تالار شهید باهنر این شهرستان برگزار خواهد شد. 

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار خیرین در پیشبرد امور شهرستان، ادامه داد: در مدت اخیر شاهد ورود چشم‌گیرخیرین به عرصه‌های مختلف بوده‌ایم که این مسئله نشان از رشد اجتماعی و درک اهمیت مشارکت در اجرای امور خیریه دارد. 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ابهر با تاکید بر اینکه هدف اصلی از برگزاری جشن گلریزان، فرهنگ‌سازی است، خاطرنشان کرد: استقبال خوب مردم از این جشن نشان‌دهنده این است که این فرهنگ در بین اقشار مختلف در حال نهادینه شدن است. 

وی بر اهمیت برگزاری جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد تاکید کرد و ادامه داد: همه ساله جشن گلریزان با حضور خیرین و مشارکت مردم و به همت ستاد دیه برگزار می‌شود که با برگزاری این جشن همه ساله چندین نفر از زندانیان غیرعمد در شهرستان آزاد و به آغوش خانواده باز می‌گردند. 

46

کد خبر 1259108

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =