جزئیاتی از جلسه ۲ ساعته نمایندگان مجلس با رئیس دستگاه قضا

تسنیم نوشت: سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از جلسه ۲ ساعته نمایندگان با رئیس قوه‌قضائیه را عصر امروز برگزار شد، تشریح کرد.

بهروز نعمتی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیاتی از جلسه عصر امروز(یکشنبه، 22 اردیبهشت) نمایندگان مجلس با رئیس قوه‌قضائیه، گفت: در این جلسه آقایان یوسفیان‌ملا، تاجگردون، محمد دهقان به ترتیب به نمایندگی از فراکسیون‌های مستقلان ولایی، امید و نمایندگان ولایی در این جلسه دیدگاه‌های خود را مطرح کردند، البته آقای ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی مجلس هم به نمایندگلی از کمیسیون متبوعش دیدگاه‌های خود را مطرح کرد.

وی با اشاره به بخشی از صحبت‌های علی لاریجانی رئیس مجلس در این جلسه، اظهار داشت: آقای لاریجانی درباره موضوعات مختلفی درباره شفافیت‌سازی نکاتی را مطرح و تأکید کرد که باید به مدیران در تصمیم‌گیری قدر داده شود، به عبارتی دستگاه‌های نظارتی باید برای مدیران قوت قلب باشند و موضوعات پیشگیرانه را بیشتر از موضوعات اقدامی در دستورکار قرار دهند.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس تصریح کرد: رئیس مجلس در ادامه به موضوع زندانی‌زدایی پرداخت و گفت که اگر نیاز به قانون است، مجلس آن را دنبال می‌کند و یا اینکه در صورت لزوم به جرائم دیگر تبدیل شود.

نعمتی با بیان اینکه حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی مواردی که موارد مطرح شده از سوی لاریجانی تأیید و بر آن تأکید کرد، گفت: آقای رئیسی موضوع تقویت سازمان بازسی و نیز حبس‌زدایی را مطرح کرد.

وی اضافه کرد: آقای لاریجانی در صحبت‌هایش بر موضوع توجه جدی به اصل 44 قانون اساسی تأکید کرد و گفت که به نظر می‌رسد که این اصل قانون اساسی باید مورد تجدیدنظر قرار گیرد و خصوصی‌سازی‌ها و واگذاری‌ها با دقت بیشتری انجام شود.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه آقای رئیسی در این جلسه بر مبارزه با فساد تأکید کرد، گفت: رئیس قوه‌قضائیه گفت که با فساد باید قاطعانه در همه سطوح برخورد شود و قوه‌قضائیه برنامه‌های جدی در این حوزه دارد.

نعمتی در پایان به بخش دیگری از صحبت‌های رئیس مجلس اشاره و خاطرنشان کرد: آقای لاریجانی در این جلسه به موضوع مصونیت نمایندگان در بیان اظهارنظرهای‌شان اشاره کرد و آقای رئیسی هم تأکید کرد که باید همین طور باشد. آقای رئیسی از بیان هرگونه انتقاد سازنده از ناحیه هر شخصی، حتی نمایندگان مجلس در موضوعات مختلف استقبال کرد و گفت که گفت هر کسی بخواهد موضوع حقی را مطرح کند، حتما ما می‌شنویم و پیگیری می‌کنیم.

۲۳۲۱۲

کد خبر 1259261

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =