تا پایان امسال، تجهیز مطب همه پزشکان آذربایجان‌غربی به کارت‌خوان

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی با اشاره به بند (ی) بخشنامه مربوط به احکام مالیاتی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ گفت: کلیه حرف و مشاغل پزشکی استان از ابتدای ۱۳۹۸ ملزم به استفاده از پایانه فروشگاهی هستند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، حسن کوماسی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری جلسات مختلف توجیهی در خصوص چگونگی به کارگیری سامانه‌های بانکی در مطب پزشکان استان تشکیل شده است افزود: مطابق بند (ی) از تبصره (۶) احکام مالیاتی قانون بودجه سال ۱۳۹۸، کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آن‌ها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلفند در چهارچوب آئین نامه تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۶۶/۱۲/۴ و اصلاحات و الحاقات بعدی آن، از ابتدای سال ۱۳۹۸ از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.
 
وی استفاده از پایانه فروشگاهی توسط کلیه فعالان اقتصادی در همه مشاغل از جمله فعالان در حرف مختلف پزشکی را ابزاری برای شفافیت بیشتر فعالیت‌های اقتصادی و برقراری عدالت مالیاتی عنوان کرد و افزود: دسترسی سازمان امور مالیاتی به بانک‌های اطلاعاتی و اطلاع درست از درآمدها و دارایی ها، از پیش شرط‌های اصلی ایجاد شفافیت و عدالت مالیاتی است.

مدیرکل دستگاه مالیاتی آذربایجان غربی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم گسترش تعاملات فی ما بین جامعه پزشکی و دستگاه مالیاتی استان اظهار امیدواری کرد که  استفاده از دستگاه‌های کارتخوان به رفع سوء تفاهم‌های احتمالی منجر شود.

حسن کوماسی با بیان اینکه استان آذربایجان غربی جزو استان‌هایی است که فرار مالیاتی پزشکان در آن اندک است ادامه داد: نصب کارتخوان یکی از راه‌های شفافیت و مقابله با فرار مالیاتی موجود در این حوزه است، ولی تنها راه نیست.
46
کد خبر 1259448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =