آمریکا مبالغ اختصاص یافته به افغانستان و پاکستان را پس گرفت!

ایرنا نوشت: وزیر موقت دفاع آمریکا اعلام کرد، 1.5 میلیارد دلاری که برای افغانستان و پاکستان منظور شده بود، برای تامین هزینه های ساخت دیوار در مرز مکزیک اختصاص داده شد.

روزنامه 'دان' پاکستان امروز(دوشنبه) به نقل از 'پاتریک شاناهان' نوشت، این 1.5 میلیارد دلار در ساخت موانع و دیوار بیش از یکصد مایلی در طول مرز آمریکا و مکزیک استفاده خواهد شد.

بیش از 600 میلیون دلار از این 1.5 میلیارد دلار از سهمیه کمک به نیروهای امنیتی افغانستان و بقیه نیز از وجوه در نظر گرفته شده برای پاکستان تامین شده است.

این در حالی است که حملات در افغانستان افزایش یافته است و 'زلمی خلیلزاد'، نماینده ویژه آمریکا در افغانستان، از روند نامناسب و کند مذاکرات صلح در این کشور شاکی است.


نمایندگان آمریکا و طالبان با هدف پایان دادن به جنگ در افغانستان، از اکتبر تا کنون، شش بار در دوحه گرد آمدند. با توجه به خودداری طالبان از گفت وگو با دولت افغانستان، کابل در این مذاکرات شرکت ندارد.

این مذاکرات تا کنون بر دو نکته کلیدی خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان و ضمانت استفاده نشدن از این کشور به عنوان پایگاه ضربه زدن به سایر کشورها متمرکز بوده است.
 

310311

کد خبر 1259479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
    0
    به نیروهای خودشان هم رحم نمی کنند. این دیوار مرزی هنوز برای من یک علامت بزرگ است. ترامپ چه سودی می بره؟