دیدار وزیر ورزش جمهوری آذربایجان با صالحی امیری

سایت کمیته ملی المپیک نوشت: آزاد رحیم‌اف وزیر ورزش جمهوری آذربایجان به همراه سفیر این کشور، صبح امروز با صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک دیدار و گفتگو داشتند.

در ابتدای این نشست صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ضمن خیر مقدم به وزیر ورزش جمهوری آذربایجان اظهار داشت: میزان روابط دو کشور در حوزه ورزش در شان دو ملت نیست در همین راستا در نظر داریم تا در سه محور همکاری و تعامل داشته باشیم ،برگزاری اردوهای مشترک و میزبانی مسابقات بخصوص در دو رشته کشتی و وزنه برداری، همکاری های علمی و آکادمیک و توسعه همکاری های هرچه بیشتر ورزشی که باعث گسترش و توسعه روابط سیاسی می شود.
 رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: با افزایش تعاملات ورزشی از جمله بازی های دوستانه و رفت و آمد هرچه بیشتر قطعا دو ملت خوشحال می شوند.
سپس رحیم اف وزیر ورزش جمهوری آذربایجان ضمن قدردانی از مهمان نوازی ایران گفت: با همکاری ها و تعاملاتی که اشاره کردید کاملا موافقم و در زمینه مبارزه با دوپینگ و کلینیک بازتوانی ورزشکاران نیز نیاز به گسترش فعالیت های مشترک داریم، اگر این روابط را تحکیم نکنیم نسل آینده ما را نمی بخشد، هیچ محدودیت و مانعی بین دو کشور برای پیشبرد روابط وجود ندارد و برای تحقق برنامه هایی که شما اشاره کردید باید ۲۴ ساعته کار و تلاش کنیم.
وی افزود: با توجه به اینکه در آینده نزدیک بازی های المپیک ۲۰۲۰ را پیش رو داریم باید دست به دست هم دهیم و با کمک به یکدیگر با آمادگی کامل به توکیو برویم تا حضوری موفق در این بازیها داشته باشیم.
 در این دیدار دکتر نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی به توکیو، مهندس شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک، دکتر کیکاووس سعیدی خزانه دار کمیته ملی المپیک،عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان، پیمان فخری مدیر نظارت بر تیم های ملی، اسلامیان  مدیر بین الملل کمیته ملی المپیک، سلامی مدیر تشریفات کمیته ملی المپیک حضور داشتند.

256 43

کد خبر 1259538

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =