انتقاد میرلوحی از تداوم برخی محدودیت در داخل کشور/ ما به جز حضور و مشارکت مردم اسلحه دیگری نداریم

ایرنا پلاس نوشت: یک عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‎طلبان می‎گوید: برخی جریان‎های داخلی دنبال تسویه ‎حساب‎های سیاسی هستند و فکر می‎کنند همچنان که شیطنت‎های ترامپ در عرصه بین‎المللی وجود دارد، آن‎ها نیز باید شرایط داخلی کشور را محدود کنند.

محمود میرلوحی، فعال سیاسی اصلاح‎طلب و عضو شورای سیاست‎گذاری اصلاح‎طلبان می‎گوید: در حال حاضر ما در آستانه انتخابات هستیم و خرداد در شیپور انتخابات دمیده می‎شود. الان هم روزهای آخری است که بعضی مقامات دولتی برای کاندیدا شدن باید استعفا بدهند و برای انتخابات آماده شوند. از طرف دیگر بحران‎های بین‎المللی و مسائل داخلی، سال جاری را برای کل نظام، دولت و مجلس حساس کرده‎ است.

میرلوحی افزود: ما هم به‎عنوان جریان اصلاح‎طلب باید با نگاه به تهدیدهای آشکار ترامپ، نظرمان را درباره برجام و بقا و دوام آن مطرح کنیم. دو نظریه در حال حاضر وجود دارد: جریان دلواپسان این روزها انتظار دارند با توجه به تهدیدهای ترامپ و تیم ب، همه سکوت کنند و میدان را دست آنان بدهند. متأسفانه می‌بینید که همچنان بر طبل برخی اختلاف‌ها می‎کوبند. برخی اصلاح‎طلبان هم می‎گویند وقتی ما اعتقاد داریم برای اینکه برجام آسیب نبیند باید به آن ادامه دهیم و یا مذاکره کنیم، پس در داخل کشور هم با گروه‎های دیگر گفت‎وگو کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح‎طلب معتقد است هنوز برخی گروه‎ها از اختلافات دست برنمی‎دارند و حاضر نیستند با برخی اصلاح‎طلبان مذاکره و گفت‎وگو کنند. یعنی همانطور که ما می‎گوییم با ترامپ مذاکره نمی‎کنیم، آن‎ها هم در داخل حاضر به مذاکره نیستند. درحالی که به نظر من این مسائل داخلی باید حل شود و این حرف‎ها و تهمت‎پراکنی‎ها را کنار بگذارند.او در ادامه تصریح می‎کند که الان برخی جریانات داخلی دنبال تسویه‎ حساب‎های سیاسی هستند و فکر می‎کنند همچنان که شیطنت‎های ترامپ در عرصه بین‎المللی وجود دارند، آن‎ها نیز شرایط داخلی کشور را محدود کنند. حتی ممکن است بگویند نظارت استصوابی هم تعدیل نشود. درحالی که فضای کشور باید همان‌طور که رئیس‌جمهور در دیدار با سیاسون مطرح کردند، باز شود. اگر عکس آن عمل کنیم، مردم هم مشارکت نمی‎کنند و در روز انتخابات خانه‌‎نشین می‎شوند و تنها افرادی با رأی محدود وارد مجلس می‎شوند که دیگر اثری نخواهند داشت.

این عضو شورای عالی سیاست‎گذاری اصلاح‎طلبان تأکید می‎کند: نباید به خاطر شیطنت‎های آمریکا، در داخل کشور هم محدودیت ایجاد کنیم. اگر می‎خواهیم منسجم عمل کنیم، راهش این است که در داخل، اتحاد و تفاهم فراهم و گله‎مندی‎ها کنار گذاشته شود. میرلوحی در ادامه می‎افزاید: ما به جز حضور و مشارکت مردم اسلحه دیگری نداریم؛ بنابراین تا دیر نشده مراکز و مراجع مربوطه محدودیت‎ها را کنار بگذارند و به سراغ گفت‎وگو و مذاکره و تفاهم داخلی بروند.

۲۳۲۱۲

کد خبر 1259569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =