قربانیان هرم اینستاگرامی!/ با فرار یکی از طعمه‌ها لو رفت

خراسان نوشت: «مرا در مکانی ناشناس حبس کرده‌اند، پیدایم کنید!»این آخرین جمله جوان 18 ساله ای بود که در تماس تلفنی پنهانی با مادرش بیان کرده بود.

 مادر این جوان که از شنیدن این جملات نگرانی و اضطراب سراسر وجودش را فرا گرفته بود بلافاصله از تایباد عازم مشهد شد چرا که فرزندش مدتی قبل برای یافتن شغلی مناسب راهی مشهد شده بود! اما این زن هیچ آدرس و مشخصاتی از محل تماس پسر جوانش نداشت و جست و جوهایش برای یافتن او بی فایده بود. گزارش اختصاصی خراسان حاکی است، این زن که چاره ای جز استمداد از پلیس را مقابل خود نمی دید، با مراجعه به نیروهای انتظامی، ماجرای تماس تلفنی و گم شدن فرزندش را گزارش داد. در حالی که تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی برای ردیابی تماس تلفنی جوان گمشده ادامه داشت و بررسی های گسترده ای برای یافتن سرنخی از این ماجرای ابهام آمیز آغاز شده بود ناگهان جوان 18 ساله با چهره ای وحشت زده، وارد کلانتری رسالت مشهد شد و پرده از ماجرای مخوف «هرم اینستاگرامی» برداشت.

او به افسران تجسس کلانتری گفت: مدتی قبل در شبکه اجتماعی اینستاگرام، آگهی تبلیغاتی کاریابی همراه با آموزش و کسب درآمد بالا توجهم را به خود جلب کرد. من که بیکار بودم و برای یافتن شغلی مناسب تلاش می کردم با دیدن تبلیغات اینستاگرامی، خیلی زود وسوسه شدم و با عامل انتشار آگهی تبلیغاتی تماس گرفتم. او با تعریف و تمجید از درآمد هنگفت آموزش برای هتلداری اشتیاق مرا برای استخدام دو چندان کرد و از من خواست برای طی دوره آموزش کوتاه مدت چند روزه به مشهد بیایم. من هم که فریب چرب زبانی او را خورده بودم بلافاصله ساکم را برداشتم و راهی مشهد شدم. دو نفر در پایانه مسافربری دنبالم آمدند و مرا در حالی به یک واحد آپارتمانی در نقطه ای از شهر انتقال دادند که هیچ شناختی از آن مناطق نداشتم! به جز من تعداد زیاد دیگری از جوان های بیکار هم به امید یافتن شغل مناسب و با همین ترفند به آن واحد آپارتمانی منتقل شده بودند دو نفر اصلی این ماجرا با آموزش هایی درباره شرکت های هرمی و دادن جزوات بازاریابی های هرمی، از ما می خواستند تا برای افزایش زیرمجموعه ها در شبکه هرمی «نت ورک» تلاش کنیم. آن ها همچنین با قفل کردن در واحد آپارتمانی برای جلوگیری از فرار طعمه هایشان، از ما می خواستند تا با خانواده‌هایمان تماس بگیریم و از آنان برای پرداخت اجاره بهای منزل و هزینه های خورد و خوراک و ... پول میلیونی بگیریم که به حساب سرکردگان شبکه هرمی واریز شود البته آن ها می گفتند پول ها را به بهانه مراحل استخدام از خانواده هایمان دریافت کنیم! خلاصه بعد از آن که به حقیقت ماجرا پی بردم و فهمیدم که سرکردگان شبکه ما را حبس کرده اند تا به پول برسند به بهانه تماس با خانواده برای واریز وجه مد نظر، به مادرم زنگ زدم و به او گفتم که مرا حبس کرده اند تا شاید آن ها از طریق پلیس ما را نجات بدهند ولی بعد از آن تماس بود که موفق شدم با جلب اعتماد و اطمینان سرکردگان شبکه هرمی به بهانه افزایش زیرمجموعه و همچنین واریز وجه به حساب آن ها، از لانه آن ها بگریزم و خودم را به کلانتری رسالت برسانم!

و... بنابر گزارش خراسان، با اظهارات این جوان 18 ساله، بلافاصله گروه زبده‌ای از نیروهای تجسس با فرماندهی سرگرد فائزی (رئیس کلانتری رسالت) وارد عمل شدند و به طور غیرمحسوس به شناسایی واحد آپارتمانی مذکور درخیابان مسلم جنوبی پرداختند. آنان سپس مراتب را به قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مرکز استان خراسان رضوی) اطلاع دادند و این گونه با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی مقام قضایی، نیروهای تجسس در یک عملیات هماهنگ و غافلگیرانه موفق شدند 14 تن از طعمه‌های گرفتار در چنگ سرکردگان شبکه هرمی را از واحد آپارتمانی مذکور آزاد کنند. در بازرسی از محل یاد شده که با هماهنگی قاضی حسینی صورت گرفت تعداد زیادی جزوات آموزشی، لپ‌تاپ و ... کشف و ضبط شد.
گزارش خراسان حاکی است، با صدور دستور قضایی، دو عامل اصلی این شبکه روانه زندان شدند تا تحقیقات درباره قربانیان احتمالی دیگر «هرم اینستاگرامی» ادامه یابد.

2323

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1259739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =