همکاری نیروی دریایی آمریکا و اسپانیا در خلیج‌فارس به پایان رسید

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رسانه‌های اسپانیا می‌گویند وزیر دفاع این کشور دستور توقف همکاری نیروی دریایی این کشور با ناو گروه ابراهام لینکلن آمریکا را صادر کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، مارگاریتا روبلز، وزیر دفاع اسپانیا دستور داد ناوچه این کشور هر چه سریعتر همکاری خود با نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس را متوقف کند.

بنا به گزارش پایگاه اسپانیایی «elpais» وزیر دفاع اسپانیا اخیراً اعلام کرد مادرید هیچ تمایلی به درگیری ناخواسته ندارد و دستور داد ناوچه «مِندز نوانِز» این کشور هر چه سریعتر همکاری خود را با ناو گروه ابراهام لینکلن آمریکا متوقف و خلیج فارس را ترک کند.

ناوگروه ابرهام لینکلن آمریکا هفته گذشته طبقه برنامه قبلی خود وارد آبهای خلیج فارس شد، اما جان بولتون ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید مدعی شد این ناو گروه «برای مقابله با تهدیدهای احتمالی ایران علیه منافع آمریکا و متحدانش» به منطقه اعزام شده است.

شماری از رسانه‌ها و مقامات آمریکایی این اظهارات مشاور امنیت ملی دولت ترامپ را رد و جان بولتون را متهم کردند که قصد سوء‌استفاده از روال عادی و همیشگی اعزام ناو گروه ابراهام لینکلن و ایجاد فضای تبلیغاتی علیه ایران را دارد.

310311

کد خبر 1259866

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =