یرگزاری کارگاه‌های آموزشی «گل محمدی و گلاب» برای گردشگران در کاشان

رئیس پژوهشکده اسانس های طبیعی قمصر از برگزاری کارگاههای آموزشی برای گردشگران و مسافران شرکت کننده در مراسم آئین نکوداشت گل محمدی و گلاب قمصر در این پژوهشکده خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان، مریم اخباری با بیان اینکه آئین نکوداشت گل محمدی و گلاب در قمصر از شانزدهم تا نوزدهم خردادماه امسال همراه با برنامه های علمی -تفریحی با همکاری پژوهشکده اسانس در قمصر برگزار خواهد شد، اظهار داشت:  پیرو جلسات متعددی که با همکاری دبیرخانه اتحادیه انجمنهای گیاهان دارویی ایران-بخش گل محمدی و با حضور مسئولین بخش و شهر قمصر برگزار شد،  برنامه ریزی لازم جهت هدایت آئین نکوداشت گل محمدی و گلاب به سوی اجرای برنامه های علمی و آموزشی و ارتقاء فرهنگ گردشگری انجام گرفت.

وی افزود: برگزاری برنامه های علمی شامل کارگاه های آموزشی، بازدیدهای علمی تفریحی و ایستگاه علم و فناوری گل محمدی و فراورده های آن برای عموم گردشگران منطقه، با هدف ارتقاء کیفیت گردشگری و کمک به فرهنگسازی عمومی انجام خواهد شد.

 رئیس پژوهشکده اسانس قمصر عنوان کرد: نظر به اهمیت و جایگاه ویژه گل محمدی در تاریخ و صنعت بومی منطقه کاشان، اینگونه اقدامات که می تواند در جذب جوانان و سایر شهروندان و هموطنان مستعد و بروز ایده های نو در این صنعت موثر باشد و و ورود پژوهشکده اسانسهای طبیعی به این حوزه از رسالتهای این مجموعه محسوب می شود.

۴۶

کد خبر 1259966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =