هشدار: شناورهای مسافری در رفت و آمد به کیش و لارک احتیاط کنند

ایرنا نوشت: کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: با توجه به افزایش باد و مواج بودن دریا در ساعت بعد از ظهر در محدوده جزیره های غربی خلیج فارس، تمهیدات لازم برای رفت و آمد شناورهای مسافربری به کیش و لارک صورت گیرد.

مرضیه سی سی پور گفت: در ساعت بعد از ظهر و غروب در جزیره های خلیج فارس، محدوده تنگه هرمز و دریای عمان وزش باد به نسبت شدید خواهد بود که توصیه می شود شناورهای سبک و صیادی نیز از رفت و آمد دریایی خودداری کنند.
وی بیان داشت: در ساعت های پایانی شب از میزان سرعت باد در جزیره های خلیج فارس کاسته خواهد شد.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان اظهارداشت: در بعد از ظهر امروز (سه شنبه) همچنین با شدت کمتر در ساحل سیریک و شرق جاسک افزایش باد غربی خواهیم داشت که توصیه می شود صیادان از رفت و آمد به این مناطق خودداری کنند.

سی سی پور یادآورشد: در ساعت بعد از ظهر در ارتفاعات هرمزگان رشد ابر خواهیم داشت که احتمال رگبار پراکنده باران و رعد و برق در مناطقی چون بشاگرد و حاجی آباد پیش بینی می شود.
وی اضافه کرد: در بعد از ظهر فردا چهارشنبه نیز با توجه به تقویت جریان ناپایدار بروی استان شاهد رشد ابر و رگبار پراکنده در ارتفاعات استان هستیم و در مناطق مستعد مرکزی و غربی نیز رگبار موقتی همراه با افزایش باد پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی هرمزگان ادامه داد: در سایر نقاط استان نیز که شرایط بارشی فراهم نیست وزش باد به نسبت شدید موقتی دور از انتظار نیست.
وی اضافه کرد: از لحاظ دمایی تغییرات قابل ملاحظه ای نخواهیم داشت و از پایان هفته به طور نسبی شاهد افزایش 1 تا 2 درجه ای دما در هرمزگان خواهیم بود.


۴۷۲۳۸

کد خبر 1260049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =