جمالی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: گفتاردرمانی اروپا منجر به مرگ برجام خواهد شد

خانه ملت نوشت: عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اصرار اتحادیه اروپا بر ماندگاری برجام در مذاکره با وزیر خارجه آمریکا، گفت: این سیاست گفتار درمانی دیگر جواب نمی‌دهد.

محمد جواد جمالی با یادآوری سفر اروپایی وزیر خارجه آمریکا و دیدار و گفت‌وگو با فدریکا موگرینی، گفت: اتحادیه اروپا باز بر ماندگاری برجام اصرار دارند، البته آنها درست تصور می‌کنند زیرا با معاهده برجام امنیت آنها تضمین شده است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اروپا برای تضمین امنیت خود و ماندگاری برجام باید هزینه کند، تصریح کرد: اظهارات طرف‌های اروپایی برجام مبنی بر اینکه «نمی‌توانیم به آمریکا فشار بیاوریم»، دیگر برای ما قابل قبول نیست.

محمد جواد جمالی نوبندگانی

اروپایی‌ها باید شرافت به خرج دهند و مانع از فشار به ایران شوند

وی افزود: در شرایطی هم که اروپایی‌ها اذعان دارند ایران به همه تعهدات برجامی خود پایبند بوده و آژانس انرژی بین‌المللی اتمی چهارده بار تعهدات ایران به توافق را تایید کرده و مسئولان آمریکایی هم بر این موضوع تاکید دارند، حداقل اگر نمی‌توانند به آمریکا فشار بیاورند باید این شرافت را داشته باشند که به ایران هم فشاری نیاورند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اروپایی‌ها تا به حال وعده های خود را عملیاتی نکردند لذا سیاست گفتار درمانی اتحادیه اروپا تا حدی موثر است و وقتی گلوگاه‌های اقتصادی ما را بستند، دیگر جواب نمی‌دهد، این نوع گفتار درمانی منجر به مرگ برجام خواهد شد.

۲۳۲۱۴۲۱۵

کد خبر 1260261

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =