۱ نفر
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
وزیر ارشاد از نمایشگاه قرآن بازدید کرد

میزان نوشت: ششمین روز از نمایشگاه بین المللی قرآن کریم همزمان با سالروز وفات حضرت خدیجه (س) با حضور حداکثری مردم در محل برگزاری این دوره از نمایشگاه روبرو شد.

 ششمین روز از نمایشگاه بین المللی قرآن کریم همزمان با سالروز وفات حضرت خدیجه (س) با حضور حداکثری مردم در محل برگزاری این دوره از نمایشگاه روبرو شد.

همچنین پنجمین آیین نکوداشت مقام شامخ ام‌المومنین، حضرت خدیجه کبری(س) به همت مرکز فرهنگی بانوان قرآن پژوه، امروز پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه در شبستان اصلی مصلای بزرگ حضرت امام خمینی(ره) برگزار شد.

بازدید وزیر ارشاد از نمایشگاه قرآن کریم/پنجمین آیین نکوداشت مقام شامخ ام‌المومنین

بخش بین الملل نمایشگاه قرآن دیپلماسی قرآنی با جهان اسلام را تقویت می کند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نمایشگاه امسال از جهات مختلفی توسعه پیدا کرده است. یکی از بخش‌هایی که توسعه آن محسوس بود، بخش بین‌الملل این دوره از برگزاری نمایشگاه است.

سیدعباس صالحی در گفتگو با این ستاد افزود: بخش بین‌الملل فضایی را ایجاد می‌کند تا دیپلماسی قرآنی خود با جهان اسلام را برقرار کنیم. امسال حضور بیش از پانزده کشور در این بخش، فرصتی را فراهم کرده تا فعالیت‌های قرآنی را در فضای جهان اسلام به میزان بیشتری توسعه دهیم.

صالحی یادآور شد: غرفه‌های بخش بین‌الملل این دوره از نمایشگاه قرآن، هم از نظر تعداد غرفه‌ها و هم تعداد کشورهای شرکت‌کننده توسعه یافته است. ما قرآن کریم را به عنوان حلقه اتصال با جهان اسلام و بیش از یک میلیارد مسلمان می‌بینیم و هر مقدار بتوانیم از طریق قرآن کریم با جهان اسلام رابطه برقرار کنیم، وحدت اسلامی و موضوع تقریب قابل تحقق‌تر است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: در بخش هنرهای قرآنی، فرصت‌های قابل توجهی در نسبت قرآن و هنر داریم. امسال هم هنرهای قرآنی زیادی را به ویژه در بخش تجسمی مشاهده کردم. کار خوبی که در مناسبات بین قرآن و سینما انجام شده بود تا ارتباطی بین مخاطب و قرآن پدید بیاید، قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: هر مقدار بتوانیم رابطه مفاهیم مذهبی و قرآنی را با سینما تقویت کنیم، طبیعتا به ما کمک می‌کند و این نقطه خوبی در نمایشگاه است.

صالحی به بخش نشر قرآنی اشاره کرد و گفت: فضایی که امسال در حوزه نشر قرآن وجود دارد، فضای شاداب‌تر و سرزنده‌تری است و مجموعه کارهایی که ناشران و ناشران کودک در حوزه قرآنی انجام داده‌اند، فرصتی ایجاد کرده تا محصولات مکتوب حوزه قرآنی را به صورت یکجا ببینیم و عملا فرصتی برای قرآن‌پژوهان مشاهده کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: تفکیک حوزه کودک و نوجوان یکی دیگر از کارهای خوبی است که انجام شده است چراکه مخاطبان سنی کودک و نوجوان متفاوت هستند و اینکه بتوانیم این دو بخش را تفکیک کنیم باعث رضایت بیشتر این دو قشر خواهد شد.

عبدالهادی فقهی‎زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صالحی را در این بازدید همراهی کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بازدید، ابتدا از غرفه چهل سال چاپ قرآن کریم دیدن کرد. در ادامه از غرفه جامعة المصطفی العالمیه بازدید و در نشستی با موضوع نیجریه و شیخ زکزاکی حضور پیدا کرد.

سپس صالحی در جریان روند فعالیت‌های غرفه‌های تاجیکستان، پاکستان، موسسه فرهنگی هنری آسمان افغانستان و همچنین موسسه طوبی، امید و نور ابدی آذربایجان قرار گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه در غرفه وزارت اوقاف و امور دینی سلطان‌نشین عمان حضور پیدا کرد و با حضور در غرفه یاستین رستو مالزی با مجموعه خدمات ارائه شده در این غرفه آشنا شد.

وی سپس در غرفه جمهوری تونس، غرفه عتبة العباسیه المقدسه، بخش فروش محصولات فرهنگی و هنری و بخش کودک حضور یافت و در جریان مجموعه اقدامات و فعالیت‌های آن‌ها قرار گرفت.

بازدید وزیر ارشاد از نمایشگاه قرآن کریم/پنجمین آیین نکوداشت مقام شامخ ام‌المومنین

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن معنای زندگی» همزمان با ماه مبارک رمضان از ۲۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد در مصلای حضرت امام خمینی (ره) در حال برپایی است.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1260925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =