پیشنهاد رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ برای نجات برجام

مشرق نوشت: رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ به طرف‌های برجام حتی در صورت امکان آمریکا پیشنهاد داد تا برای دستیابی به یک رویکرد مذاکره با ایران بیشتر تلاش کنند.

 "وولفگانگ ایشینگر"، رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ به امضا کنندگان توافق هسته‌ای با ایران از جمله صدر اعظم آلمان، رئیس جمهور فرانسه، نخست وزیر انگلیس و همچنین دیگر شرکای امضا کننده برجام از جمله چین و روسیه و حتی در صورت امکان آمریکا پیشنهاد داد تا برای دستیابی به یک رویکرد مذاکره با ایران بیشتر تلاش کنند.

ایشینگر همچنین از آمریکا خواست با توجه به اینکه وزیر امور خارجه‌اش می‌گوید که خواهان هیچ جنگی با ایران نیست بر سر این حرف خود باشد و به این وعده عمل کند. وی تاکید کرد که در دولت ترامپ و کنگره آمریکا آشکارا نظرات متفاوتی در این باره وجود دارد. هیچ کس خواهان یک درگیری مسلحانه در خلیج فارس با حضور ده‌ها هزار سرباز آمریکایی نیست. این یک شانس برای دیپلماسی و شاید آخرین فرصت برای نجات توافق هسته‌ای با ایران است.

این مقام آلمانی که در گفتگو با نشریه "بیلد" سخن می‌گفت تصریح کرد که آلمان و اروپا باید این مسئله را آشکار کنند که ما البته خواهان حفظ توافق هسته‌ای با ایران هستیم اما این به تنهایی کافی نیست. مذاکرات درباره دیگر مسائل مورد مناقشه با ایران هم باید انجام شود.

2323
کد خبر 1261052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
    0 0
    باید اول برادری خودتان را با حفظ عملی برجام انجام می دادید تا راه برای گفت و گو در سایر امور باز شود.به چی شما اطمینان کنیم؟ اون از امریکا اینم از اروپا. شما بودید با این شرایط گفت و گو می کردید؟ اول یک سوزن به خودتان بزنید و بعد یک جوالدوز به ما.