فشار خون بالا مهم‌ترین عامل تهدید کننده سلامت ایرانیان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی ودرمانی چهارمحال و بختیاری گفت: فشار خون بالا مهمترین عامل خطر تهدید کننده سلامت و اصلی ترین عامل مرگ و میر در ایران است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، دکتر مجید شیرانی افزود: مرگ زودرس یا کم توانی و ناتوانی ناشی از سکته های قلبی و مغزی ، معلول این بیماری بوده و به تنهایی بالغ بر نیمی از کل موارد مرگ در کشور را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: در همین راستا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مدیریت عوامل اصلی بروز فشار خون بالا، روز ۲۷ اردیبهشت ماه سال جاری همزمان با روز جهانی فشار خون را بعنوان آغاز "بسیج ملی کنترل فشار خون" در اولویت برنامه های بهداشتی سال ۹۸ قرار داده است.

وی ، جلب مشارکت و همکاری بین بخشی نسبت به اطلاع رسانی گسترده و ارتقاء سطح آگاهی مردم و متعاقباً کاهش موارد ابتلا به این بیماری و شناسایی افراد مبتلا را از اهداف این طرح عنوان کرد و افزود: "فشار خون؛ بدانیم و اقدام کنیم" بعنوان شعار این طرح معرفی شده است.

به گفته وی، بسیج ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت ماه لغایت ۱۵ تیرماه ۹۸ در سراسر کشور به اجرا گذاشته می شود.

دکتر شیرانی در ادامه بر لزوم همکاری و مشارکت کلیه دستگاه های اجرایی استان بویژه اصحاب رسانه ها و جراید برای آموزش عموم و اطلاع رسانی تاکید نمود.

۴۶

کد خبر 1261178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =