فروش آنلاین «سیم کارت جادویی» و شگرد نوین کلاهبرداران سایبری

رئیس پلیس فتای استان اصفهان در ارتباط با شگرد جدید مجرمان سایبری با تبلیغات فروش سیم‌کارت رند و شماره‌های خاص اشاره کرد و گفت: این مجرمان از طریق فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی، ارسال پیامک و حتی برقراری تماس تلفنی با افراد، از آنها کلاهبرداری می‌کنند.

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: به‌تازگی گزارش‌های متعددی در زمینه تماس‌های تلفنی تبلیغاتی و بازاریابی مرتبط با این موضوع داشته است که نشان‌دهنده افزایش فعالیت کلاهبرداران در حوزه فروش سیم‌کارت است.

وی افزود: کوچک‌بودن و خردبودن این نوع کلاهبرداری موجب می‌شود هم‌وطنانی که مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند، تمایلی به مراجعه به مبادی قانونی و پیگیری موضوع نداشته باشند.

رئیس پلیس فتای اصفهان ادامه داد: این مجرمان با ادعای اینکه شماره‌های رند یا نزدیک به شماره کاربر را در اختیار دارند، حتی گاه تا چندین برابر قیمت واقعی سیم‌کارت از کاربر پول دریافت می‌کنند و در پایان شماره‌ای متفرقه، غیررند و غیرمشابه را به فرد تحویل می‌دهند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: مهم‌ترین محل تبلیغات این افراد فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است که ضرورت دارد کاربران نسبت به این موضوع دقت کنند و در صورت نیاز به خرید سیم‌کارت حتما از نمایندگی‌های مجاز اپراتورهای مخابراتی خرید کنند تا مورد سوء‌استفاده قرار نگیرند.

سرهنگ مرتضوی با بیان اینکه این کلاهبرداران برای بالابردن احتمال فروش سیم‌کارت خود با تبلیغات اغوا کننده، از جمله اینکه سیم‌کارت دارای ویژگی‌هایی همچون اینترنت رایگان با قابلیت دانلود چندین گیگابیت است، کاربران را به خرید تشویق می‌کنند، ادامه داد: در این ترفند این افراد با خرید و فعال‌سازی اشتراک اینترنتی کم‌حجم و ارزان‌قیمت، متقاضیان سیم‌کارت را فریب داده و سیم‌کارت را چندین برابر قیمت واقعی آن به فروش می‌رسانند.

رئیس پلیس فتای اصفهان با توجه به اینکه فروش سیم‌کارت رند به وسیله خود اپراتورها صورت می‌گیرد و حتی برخی از این حراج‌ها آنلاین است، گفت: کاربران به هیچ‌عنوان فریب این افراد را نخورند و برای خرید سیم‌کارت رند یا شماره خاص فقط باید منتظر اعلام اپراتورهای مخابراتی باشند تا در این حراج‌ها شرکت کنند و شماره موردنظر خود را به قیمت واقعی خریداری کنند.

46

کد خبر 1261787

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =