آیت‌الله اعرافی: حوزه علمیه آماده همکاری در بحث پیشگیری از مواد مخدر است

ایرنا نوشت: مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: درصورتی‌که مقدمات کار در زمینه پیشگیری از مواد مخدر به ‌درستی فراهم شود، حوزه‌های علمیه آماده همکاری در این مساله هستند و می‌توانند اثرهای مثبتی در جلوگیری از اعتیاد برجای گذارند.

آیت‌الله علیرضا اعرافی عصر یکشنبه در دیدار سردار اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: حوزه‌های علمیه می‌توانند رسته‌های پیشگیری از اعتیاد را در تمام استان‌های کشور راه‌اندازی و ساماندهی کنند.
وی آمار دقیق و قابل‌اتکا را رمز موفقیت در برنامه‌ریزی‌ها دانست و گفت: برای موفقیت در امر پیشگیری، وجود اطلاعات، مطالعات و تحقیقات دقیق علمی و اخلاقی موردنیاز است. وی تاکید کرد: با تدابیر اتخاذشده ستاد مبارزه با مواد مخدر انتظار می‌رود در حوزه درمان و به‌ویژه پیشگیری اتفاق های خجسته‌ای در سطح ملی اتفاق بیفتد.
وی در ادامه عنوان کرد: تمام دستگاه‌های فرهنگی و به‌ویژه حوزه‌های علمیه در برابر مسائل اجتماعی رسالت ذاتی دارند، حوزه علمیه در هر دو بخش معالجه و به‌خصوص پیشگیری از مواد مخدر خود را مسئول می‌داند.
امام‌ جمعه موقت قم افزود: حوزه دارای رسالت‌های مختلف فرهنگی، تبلیغی، مذهبی و اجتماعی بوده که در این‌بین رسالت اجتماعی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.وی با اشاره آثار مخرب مواد مخدر گفت: اعتیاد یک پدیده بسیار مخرب اجتماعی بوده که آثار سوء فرهنگی و اقتصادی زیادی به همراه دارد، مبارزه با اعتیاد ازنظر فقهی و اخلاقی دارای ضرورت است.اعرافی با بیان ضرورت دید اجتماعی و جمعی به مساله اعتیاد تصریح کرد: مواد مخدر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم هرسال میلیون‌ها انسان را به کام مهلک خود می‌کشد بنابراین نباید نگاه به اعتیاد نگاهی فردی باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در سیل اخیر کشور در فروردین ماه امسال و زلزله کرمانشاه در سال گذشته، حوزه های علمیه در مساله رسیدگی به مسائل فرهنگی و اجتماعی قدم‌های استواری برداشته و باید این اقدام های نظام وار در زمینه آسیب‌های اجتماعی نیز ادامه داشته باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: حوزه علمیه 30 تفاهم‌نامه مشترک با دستگاه‌های مختلف ملی را دنبال کرده و با برخی از دستگاه‌های ملی و استانی نیز برنامه 5 ساله مشترک در محورهای مختلف دارد.
اعرافی در پایان اظهار داشت: جوامع بین‌المللی تاکنون قدر تلاش‌های ایران در راه مبارزه با مواد مخدر و تقدیم شهدای متعدد را ندانسته اند، جهان باید سهم ایران در مبارزه با توسعه و گسترش مواد مخدر را به رسمیت بشناسد.


۲۳۲۱۲

کد خبر 1261861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =