آغاز تهیه طرح مطالعاتی گردشگری تالاب میقان اراک

مدیر کل میراث فرهنگی استان مرکزی از آغاز تهیه طرح مطالعاتی گردشگری تالاب میقان اراک با توجه به تاکید استاندار و ظرفیت های موجود در این منطقه خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین استان مرکزی ؛ علیرضا ایزدی در نشست کارگروه میراث فرهنگی استان به این موضوع اشاره کرد و گفت : طی ١٠ روز گذشته ٣ جلسه برگزار شده و ظرف یک ماه آینده بحث زون بندی منطقه با محوریت امکان اجرای طرح های گردشگری انجام می شود.
علیرضا ایزدی ادامه داد : با مشارکت سمن ها ، بخش خصوصی و سرمایه گذار ، مطالعات فاز صفر تالاب میقان آغاز شده است تا از توان اکولوژیک این تالاب در توسعه گردشگری منطقه استفاده شود و همچنین طی یک ماه اخیر میزبانی تالاب میقان از همایش اکوتوریسم ٢٠٢٠ را پیگیری می کنیم که در صورت تحقق این موضوع ، نقش بسیار موثری در معرفی ظرفیت های گردشگری این منطقه و تسریع در روند تهیه و اجرای طرح مناسب در این خصوص دارد.
وی به آغاز هفته میراث فرهنگی از ٢٨ اردیبهشت ماه و در نظر گرفتن برنامه های مختلف در شهرستان های استان اشاره کرد و افزود: امید است با برنامه های مختلف سهم مناسبی از بازار گردشگری به استان مرکزی اختصاص یابد که در همین خصوص آیین بیل گردانی نیمور و سمنوپزی آشتیان در ابتدای سال ٩٨ برگزار شد که استقبال مردم از این آئین ها قطعا نویدبخش آینده ای خوب در حوزه گردشگری است.
ایزدی بیان کرد: بازار تاریخی اراک نیز باید به عنوان محور و پایلوت هویتی استان نقش بالایی در جلب و جذب گردشگر و سرمایه گذاری داشته باشد و امید است این مجموعه ارزشمند تاریخی از این آشفتگی خارج شود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان در خصوص طرح گردشگری غار چال نخجیر دلیجان نیز گفت : نوع بهره برداری از این غار دغدغه مدیریت استان و مردم دلیجان بوده است که بهره برداری از این غار به مدت یک سال به شرکت توسعه و عمران شهرستان دلیجان واگذار شد و با وجود رضایتمندی بازدیدکنندگان از وضعیت غار در نوروز، اما هنوز با شرایط ایده آل فاصله داریم.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1262002

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =