۰ نفر
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
پلنگ آفریقای جنوبی بجای پلنگ جنگل فسا

ایرنا نوشت: در حالی که برخی پایگاه های خبری طی روزهای گذشته با انتشار عکسی از یک پلنگ ادعا کردند که این تصویر از منطقه میان جنگل فسا در استان فارس برداشته شده است، روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست انتساب موضوع به این منطقه را در هاله ای از ابهام دانست.

این روابط عمومی دوشنبه اعلام کرد: مطلع شدیم عکسی که روز گذشته (یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۸۹) از پلنگ ایرانی مربوط به میان جنگل فسا منتشر شده ، جعلی بوده و مربوط به آفریقای جنوبی است، هر چند مسوولیت صحت ادعا به عهده عکاس است، از این بابت عذرخواهی می کنیم.
سعید هرمزیان نژاد، رئیس اداره محیط زیست فسا نیز ضمن اعلام مراتب عذر خواهی در این زمینه گفت : بنا به اعتماد اینجانب به یکی از عکاسان حیات وحش و ادعای وی مبنی بر گرفتن عکس از پلنگ، این عکس منتشر شد.
وی اظهار داشت : عکاس مذکور از سوی مقامات شهرستان به این اداره معرفی شده است و تاکنون نمایشگاه های متعددی از عکس های حیات وحش برگزار کرده است.
هرمزیان نژاد با بیان اینکه عکاس مذکور همچنان ادعای مالکیت عکس را دارد گفت: در حال حاضر موضوع از طریق پلیس فتای شهرستان فسا در حال پیگیری است و نتیجه متعاقبا اعلام خواهد شد.
برخی منابع خبری نیز انتساب این عکس به یک عکاس از آفریقای جنوبی را ذکر کرده اند و با مراجعه به صفحات مجازی عکس اصلی آن را بازنشر داده اند.
شهرستان فسا در ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز است.
 

۴۷۴۷

کد خبر 1262039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =