۱۲۰۰۰ واحد روستایی لرستان نیازمند تعمیر هستند

معاونت امور عمرانی استانداری لرستان گفت: مدیریت استان در سیل اخیر جهادی عمل کرد به‌طوری‌که اولین دستگاه‌های حاضر در صحنه سیل اخیر شرکت‌های خدمات رسان بودند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، احمد مرادپور در نشست خبری با خبرنگاران  گفت: سیاسی‌کاری در زمان بحران سم است کما اینکه باید در مواقع بحران از توان سمن‌ها بهترین بهره را گرفت.

وی افزود: اگر حادثه نیز طبیعی رخ داد عده‌ای وظیفه دارند خدمات‌رسانی انجام دهند، تصریح کرد:، سیل اخیر در لرستان بی‌سابقه بوده است و رسانه‌ها باید جنبه‌های مثبت خدمات‌رسانی را بیشتر بیان کنند.

خسارت تاسیسات گاز به ۱۷۳ روستا و سه شهر در سیل
معاون استاندار لرستان  با ذکر این مطلب که در سیل اخیر گاز سه شهر و ۱۷۳ روستا دچار خسارت شد، ادامه داد: مدیریت استان در سیل اخیر جهادی عمل کرد به‌طوری‌که اولین دستگاه‌های حاضر در صحنه سیل اخیر شرکت‌های خدمات رسان بودند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با تأکید بر این‌که نیروهای جهادی ارتش و سپاه شکل جدیدی از امدادرسانی را نشان دادند، تصریح کرد: آمارهای سیل همواره در حال تغییر است و علت آن عدم مراجعه برخی سیل‌زدگان است.
وی با بیان اینکه در جریان سیل اخیر ۱۸ شهر استان در جریان سیل آسیب دید، ادامه داد: تعداد ۱۸۵۵ واحد شهری به‌طور کامل تخریب شده پنج هزار و ۸۷۵ واحد شهری نیازمند تعمیر و دو هزار و ۳۷۳ واحد تجاری شهری به‌طور کامل از بین رفته است این در حالی‌است که سه هزار و ۴۲۰ واحد شهری نیازمند تعمیر هستند و هفت هزار و ۷۳۰ خانوار به جهت از بین رفتن وسائل زندگی نیازمند کمک معیشتی هستند.

سیل به ۱۲۰۰ روستا آسیب زد
مرادپور با ذکر این مطلب که سیل به ۱۲۰۰ روستا آسیب زد و ۱۵ هزار منزل روستایی را تخریب کرد، افزود: ۱۲ هزار واحد روستایی نیازمند تعمیر هستند این در حالی است که وسایل زندگی ۲۷ هزار خانوار از بین رفته و نیازمند کمک معیشتی هستند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با تأکید بر این‌که سیاسی‌کاری در زمان بحران سم است بر ضرورت توجه به ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد در زمان بحران تأکید کرد و افزود: دستورالعمل‌های آمایش سرزمین باید اجرایی شود و یکی از مسائل آمایش سرزمین محل ساخت است.
وی با طرح این سؤال که چرا ساختمان فرمانداری چگنی در وسط سیلاب ساخته شده است، اضافه کرد: سوال دیگری که مطرح است این است که چرا اجازه پارکینگ شدن رودخانه داده می‌شود.

46

کد خبر 1262109

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =