خراسان نوشت:دو جوان که با راه اندازی تصادفات ساختگی در خیابان های مشهد، شرکت های بیمه و رانندگان را سرکیسه می کردند با هوشیاری پلیس و متصدی یکی از شرکت های بیمه درحالی لو رفتند که تاکنون مبالغ میلیونی زیادی از این راه به دست آورده اند.

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی به تشریح ماجرای تصادفات ساختگی پرداخت و گفت: اسفند سال گذشته گزارشی از پلیس به دستگاه قضایی ارسال شد که بررسی محتویات آن نشان می داد وقوع یک تصادف در خیابان فدائیان اسلام مشهد ساختگی به نظر می رسد به همین دلیل دستورات ویژه ای برای انجام تحقیقات میدانی دقیق صادر شد تا پلیس موضوع را با دقت نظر بیشتری پیگیری کند.

حجت الاسلام والمسلمین  سیدجواد حسینی تاکید کرد: با توجه به اهمیت ماجرا و احتمال حیف و میل بیت المال و برای حفظ حقوق عامه مردم، این پرونده به شعبه ۴۲۷ دادسرای عمومی و انقلاب ارجاع شد و توسط قاضی محمد مهدی بابایی مورد رسیدگی ویژه قرار گرفت.

وی با اشاره به بازبینی تصاویر و دوربین های ترافیکی در شهر اضافه کرد: همزمان با انجام بازجویی های تخصصی توسط مقام قضایی، اطلاعاتی نیز به دست آمد که نشان می داد اظهارات راننده جوان یکی از خودروها (پژو ۲۰۶) با آن چه در صحنه تصادف مورد کنکاش قرار گرفته بسیار متناقض است بنابراین قاضی بابایی به دهلیزهای تاریک این پرونده وارد شد و به سرنخ هایی از تحصیل مال نامشروع از طریق تصادفات ساختگی رسید.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد تصریح کرد: بررسی ها بیانگر آن بود که جوان مذکور قبلا نیز در تصادفات ساختگی زیادی از رانندگان و شرکت های بیمه خسارت دریافت کرده است به همین دلیل گزارش موارد مذکور به کلیه شرکت های بیمه ای دولتی و خصوصی اعلام شد که در نهایت ماجرای دریافت خسارت های میلیونی از بیمه ایران، آسیا، نوین، حکمت صبا و ... لو رفت. قاضی سید جواد حسینی خاطرنشان کرد: متهم این پرونده که خود در امور فنی خودرو مهارتی دارد، با نصب گلگیر و بخش های دیگری از خودرو که قبلا خسارت دیده بودند، در شهر حرکت می کرد و سپس در یک فرصت مناسب و به ویژه در چهارراه ها طوری خودرو را مقابل سوژه قرار می داد که طرف مقابل مقصر جلوه کند و بدین ترتیب در صورتی که رانندگان حاضر به پرداخت خسارت می شدند از آن ها به صورت نقدی خسارت می گرفت و در صورتی که مبلغ خسارت را بالا می گفت از بیمه رانندگان طرف مقابل استفاده می کرد.

قاضی حسینی افزود: با توجه به گزارش موارد مشابه دیگر توسط شرکت های بیمه و پلیس، این پرونده با حساسیت خاصی پیگیری شد تا این که با نظارت مستقیم سرهنگ یوسف زاده (رئیس تصادفات صحنه خارج راهور مرکز خراسان رضوی) صحنه های تصادفات ساختگی دوباره مورد بازبینی قرار گرفت و زوایای پنهان دیگری از ماجرای دریافت خسارت از بیمه ها روشن شد.

سرپرست مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد ادامه داد: با توجه به این که ایجاد تصادفات عمدی، امنیت جانی و سلامت شهروندان را به خطر می اندازد و گاهی خدای ناکرده تا مرز فوت افراد پیش می رود، این موضوع از مقامات قضایی دور نماند و متهم با صدور قرار قانونی درحالی بازداشت شد که پای پرونده دیگری نیز در همین بررسی های دقیق به میان آمد. در آن پرونده هم جوان ۲۹ ساله دیگری با استفاده از ایجاد تصادفات عمدی و ساختگی از رانندگان و برخی شرکت های بیمه ای خسارت دریافت می کرد.

وی گفت: این متهم نیز که با تلاش پلیس راهور به دادسرا احضار شد در اعترافات خود به تحصیل مال نامشروع با همین شیوه اقرار کرد و گفت: با خودروی ۴۰۵ تصادفات ساختگی را در بولوار توس، بولوار معلم، خیابان کوشش و ... ایجاد کرده ام که وقتی آخرین بار به بیمه پاسارگاد برای دریافت خسارت رفتم متصدی آن جا به نوع تصادف مشکوک شد و پرونده مرا به پلیس راهور ارجاع داد.

۲۳۳۰۲

کد خبر 1262272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =