کشفیات مواد مخدر در استان  مرکزی، در ۲ ماهه امسال ۳۵ درصد افزایش داشته

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان مرکزی از افزایش ۳۵ درصدی کشفیات انواع مواد مخدر به میزان ۹۳۷ کیلوگرم در دوماه ابتدای سال جاری و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد .

به گزارش خبرآنلاین استان مرکزی ؛ «احمد رضا چگنی » در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این مطلب ادامه داد : در خصوص شناسایی و انهدام باندهای تهیه و توزیع مواد مخدر نیز امسال ۷۵ درصد ، افزایش یافته است و میزان دستگیری خرده فروش ها و توزیع و حمل کنندگان مواد مخدر نیز امسال با افزایش ۱۶ درصدی مواجه بوده ایم.
وی رویکرد مقابله و برخورد با تهیه و توزیع مواد مخدر را یکی از وظایف و اقدامات پلیس عنوان و تاکید کرد : هر چه در زمینه آسیب شناسی علل گرایش به مصرف و کاهش تقاضا ، فعالیت های گسترده و موثرتری با همکاری دیگر دستگاه ها انجام شود ، قطعا نتایج بهتری به دنبال خواهد داشت.

چگنی با بیان اینکه مسئله مواد مخدر امروز به عنوان یک جرم سازمان یافته ، سومین تجارت پرسود دنیا و اولویت و آسیب اجتماعی در رده اول در کشور ما مطرح است ، افزود : انسجام و استمرار در انجام اقدامات و همچنین اجتماع محور نمودن پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر به عنوان یک رویکرد اساسی مد نظر است که نیازمند مشارکت عمومی مردم و همراهی و کمک رسانه ها در آگاهی بخشی به جامعه می باشد. 
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان تصریح کرد : در راستای انجام این اقدامات ، کمیته ای برای فعالیت در زمینه آگاهی بخشی و اطلاع رسانی گسترده و موثر در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تشکیل شده تا با شناسایی جامعه هدف و اقدام متناسب با نیازها در این خصوص عمل کند.

وی لزوم دستیابی به موفقیت در امر مبارزه با مواد مخدر را کاهش زمینه های آسیب و افزایش شناخت عمومی و به خصوص قشر جوان نسبت به خطرات موجود دانست و بیان داشت : انجام اقدامات نرم افزاری در خصوص پیشگیری از افزایش مصرف نیز به عنوان یک رویکرد مهم مورد توجه پلیس قرار دارد که اقدامات مناسبی با تعامل با دستگاه های مربوطه در حال انجام است.

سرهنگ چگنی با اشاره به اینکه توقیف خودرو در این مدت نسبت به مدت مشابه قبل ۱۱۷ درصد و موتورسیکلت ۱۱۱ درصد افزایش داشته و طرح های پاکسازی که به خصوص در مناطق حاشیه ای و سکونت گاه های غیر استاندارد شرایط خاصی دارد ، ۲۹ درصد افزایش داشته ، ادامه داد :انجام ۲ هزار نفر آموزش همگانی و تجهیز و فعال نمودن مرکز آموزش خصوصی مشاوره درمانی هم از دیگر اقدامات بوده که در راستای اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی به مردم در مقابل آسیب‌ها و خطرات جبران ‌ناپذیر مواد مخدر انجام شده است.

۴۶

کد خبر 1262370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =