ژاوی: از راه ندادن زنان ایرانی به ورزشگاه ناراحتم

کاپیتان سابق بارسلونا اعلام کرد علاقه‌مند است تا سرمربی‌‎گری را با هدایت السد قطر آغاز کند. او با این امید روی نیمکت تیم قطری می‌نشیند تا روزی دوباره به نیوکمپ راه پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ژاوی هرناندز پس از سال‌ها حضور در بارسلونا و تیم ملی اسپانیا به حاشیه خلیح فارس سفر کرد تا فوتبال را در قطر هم تجربه کند. ستاره فراموش نشدنی نیوکمپ حالا خودش را بازنشسته اعلام کرده اما این به معنای خداحافظی او با فوتبال نیست. ژاوی تصمیم گرفته تا با هدایت السد، سرمربی‌گری را بدون وظیفه‌ای دشوار آغاز کند. در ادامه بخشی از گفتگوی اسطوره بارسلونا با EFE را می‌خوانید.

او درباره پذیرش سرمربی‌گری السد گفت: «می‌خواهم خیلی چیزها را شخصا امتحان کنم تا تجربه بیشتری کسب کنم. اما هدف اصلی من بازگشت به اروپا و واضح‌تر از آن، بارسلونا است.» ژاوی از اتمسفر باورنکردنی فوتبال در ایران تعجب کرده بود: « اما چیزی که من را ناراحت کرد، منع ورود زنان به ورزشگاه‌های ایران است.امیدوارم این شرایط تغییر پیدا کند.آن‌ها نباید تفاوتی میان زنان و مردان داشته باشند.»

ژاوی در دیدار مقابل پرسپولیس، آخرین مسابقه حرفه‌ای‌ خو را تجربه کرد: «روز بزرگی برای من بود. از آخرین تجربه 90دقیقه‌ای عمرم لذت برده‌ام. در حال حاضر فقط به هدایت السد فکر می‌کنم.»

اسطوره باشگاه بارسلونا به اهدافش در دنیای سرمربی‌گری هم اشاره کرد: «هدف نهایی‌ام این است که روزی سرمربی بارسلونا شوم اما قبل از آن باید چیزهای زیادی یاد بگیرم و تجربه کسب کنم تا بتوانم به این موضوع فکر کنم. ایده‌های زیادی دارم که می‌خواهم به بازیکنان آینده خود منتقل کنم. بازی فوتبال را می توان به شیوه های متفاوتی انجام داد اما همیشه طرفدار سبک و رویکرد بارسلونا بوده ام. شیوه ای که در آن بازی را کنترل می کنید و مالکیت توپ را به دست می آورید؛ این سبکی است که در آن بزرگ شدم. وقتی مربی شوم به همین سبک کار خواهم کرد.در دوران کودکی وقتی تازه در آغاز راه بودم، فکر نمی کردم که چنین دوران حرفه ای موفقیت آمیزی در بارسلونا و تیم ملی اسپانیا در انتظارم باشد. در بهترین زمان ممکن پس از قهرمانی در کوپا دل ری، لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا، بارسلونا را ترک کردم. حالا زمان آن رسیده که کفش هایم را آویزان کنم. دوران حرفه‌ای و طولانی داشتم و حالا به فکر آینده هستم.»

او در پایان به سرمربی‌های سابقش اشاره کرد: «خوش شانس بودم که در دوران بازی با مربیان بزرگی چون آراگونس، گواردیولا، انریکه و فن خال کار کردم. گواردیولا و آراگونس بیش از بقیه روی فوتبال من تاثیرگذار بودند. برای من گواردیولا بهترین مربی جهان است. حالا هم عجله‌ای برای پیشرفت ندارم. من با یک اتومبیل قدرتمند فراری شروع نمی‌کنم، همه چیز با یک ماشین کوچک آغاز می‌شود.»

ترجمه: امیرمحمد سلیمانی

255 251

کد خبر 1262375

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =