روحانی: آمریکا ۲ ساعت پس از تهدید ایران، از موضعش عقب‌نشینی کرد

رئیس‌جمهور، گفت: قدرت مردم ایران موجب شده است تا آمریکا دو ساعت پس از تهدید ایران از موضعش عقب‌نشینی کند.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز در جریان سفر یک روزه به ماکو و در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های توسعه منابع آب و خاک نواحی مرزی استان آذربایجان غربی، اظهارداشت: امروز افتتاح ها از پلدشت آغاز شده و به سردشت ختم می شود یعنی از شمال تا جنوب استان را شامل می شود.

وی تصریح کرد: امروز هر پروژه افتتاحی معنای زیبایی داشته چون کشورمان در شرایط تحریم بوده و افراد جدیدالورودی که به دنیای سیاست وارد شده اند گمان می کنند که می توانند عظمت کشور را به هم بزنند اما  کشورمان در شرایط تحریم شاهد شکوفایی و رشد است.

اهم اظهارات رییس جمهور را به نقل از خبرگزاری‌ها بخوانید؛

* قدرت مردم ایران موجب شده است تا آمریکا دو ساعت پس از تهدید ایران از موضعش عقب‌نشینی کند.

* امروزه افتتاح‌های مختلف در کشور نشان دهنده پاسخ قاطع و صریح مردم ایران به تحریم‌ها است که با وجود همه فشارها در سراسر کشور طرح‌های مختلفی به بهره‌براری می‌رسد و این نشان‌دهنده کارآمدی نظام بوده و امروزه ملت ایران به قدری بزرگ و عزتمند است که دشمنان دو ساعت پس از تهدیدها پشیمان شده و از تهدید ملت ایران عقب‌نشینی می‌کنند.

* پس از تهدید ایران توسط ترامپ، پنتاگون فوری با وی تماس گرفته و تهدید ایران را از جانب وی خطرناک توصیف می‌کند و برای این منظور ترامپ فوری از تهدید خود عقب‌نشینی کرده و می‌گوید که قصد جنگ با ایران را ندارد و این همان قدرت مردم ایران است.

*گر چه تحریم‌ها به زندگی مردم فشار آورده است اما موفق به شکستن اراده آنها نشده است و ملت ایران در برابر قلدرمآب‌ها سر تعظیم فرود نخواهد آورد.

*در طول ۶ سال عملکرد دولت ۵۰ سد ملی و استانی افتتاح شده و در دو سال آینده هم سدهای فراوانی را افتتاح خواهیم کرد.با تلاش‌های شبانه روزی مجموعه وزارت نیرو تعداد سدهای ما تا پایان دولت دوازدهم به ۶۲ سد ملی و استانی خواهد رسید و این به معنای کار آمدی نظام است.

*{ با اشاره به بهره برداری و آبگیری از سد کرم آباد پلدشت}؛ آغاز و شروع این سد در دولت یازدهم صورت گرفت و مایه شادمانی همه ما است .با توجه به اینکه رسانه ها، صدا و سیما و مطبوعات ما زبان صریح ندارد، کسی ارائه افتخارات دولت را در طول این ۶ سال نگفته است.

*اگر امروز دریاچه ارومیه احیا نمی شد تمامی مردم استان آذربایجان شرقی و بخشی از مردم آذربایجان‌غربی کوچ کرده بودند و امروز با ۵ میلیارد متر مکعب آب نشان می‌دهد که دریاچه اومیه زنده است.

*در همین سد مخزنی کرم آباد ۱۹هزار هکتار در سایه این سد و کانال ها آباد شده و این تحولی در باغات و مزارع ما خواهد بود و اشتغال وسیعی را در پی خواهد داشت و ۲۵ هزار اشتغال جدید را رقم خواهد زد.

*امسال خداوند نعمت آب را داد و سال گذشته آب پشت سدها ۲۶ میلیارد متر مکعب بوده و امسال ۴۱میلیارد متر مکعب است و باید در زمینه کشاورزی و سلامت محیط و معیشت مردم در آب سالم تلاش کرد.

*از ابتدای دولت یازدهم تا به امروز هر هفته ۳۰ روستای ما دارای شبکه آب سالم شده اند و نیز ۹۵۰۰ روستا در طول این دولت به شبکه آب سالم وصل شده است.

*ما توانستیم چهار سال پشت سر هم در تولید گندم خودکفا باشیم و این نشان دهنده انجام اقدامات مناسب در این راستا است،در زمان سیل خوزستان برخی با ناامیدی بیان کردند که ۱۵۰ هزار هکتار گندم‌زار این استان به خاطر سیل از بین رفته است، اما برخلاف این گفته‌ها امسال برداشت گندم برخلاف همه مشکلات در خوزستان افزایش یافته است.

*{ با انتقاد از برخی افراد که سعی دارند اقدامات دولت را ناچیز نشان دهند}؛  برخی احساس می‌کنند اگر آمار و ارقام مربوط به اقدامات موفق دولت را بدهند و مثلا به مردم گفته شود که هر روز ۱۰ روستا در کشور دارای گاز می‌شود در حالی که باید به آنها گفت بیان موفقیت‌های دولت تنها به نفع دولت نیست بلکه به نفع نظام و مردم است و همچنین بیان اقدامات دولت نشان دهنده این نیست که مشکلی در کشور وجود ندارد.

۲۷۲۷

کد خبر 1262501

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =