سلطانی‌فر در آذربایجان‌غربی چه پروژه‌هایی را افتتاح کرد؟

سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان که بهمراه رییس جمهور در سفری یک روزه به استان آذربایجان‌غربی سفر کرده بود ۹ پروژه را در شهرهای خوی، سلماس و سرو افتتاح و کلنگ‌زنی کرد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در سفر خود به این استان که به همراه رییس جمهور انجام شد 9 پروژه را افتتاح و کلنگ‌زنی کرد.

افتتاح سالن چند منظوره فیرورق

سلطان‌فر ابتدا مجموعه ورزشی چند منظوره شمس شهر فیرورق و دیوارکشی و محوطه‌سازی این مجموعه را افتتاح کرد.

سالن فیرورق

سالن ورزشی چند منظوره شمس  شهر فیرورق در مساحت ۱۸۰۰ مترمربع و با هزینه کرد ۲۱میلیارد ریال از اعتبارات ملی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور توسط مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان درحالی افتتاح‌شد که این مجموعه در سال ۱۳۷۸ کلنگ‌زنی شده بود.
همزمان نیز دیوارکشی و محوطه‌سازی این مجموعه ورزشی به مساحت ۴ هکتار و با هزینه ۴.۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی نیز به بهره‌برداری‌ رسید.

افتتاح سالن تیراندازی شهدا خوی

سالن  تیراندازی شهدا خوی نیز در زمینی به مساحت ۱۱۰۰ مترمربع و با هزینه ۱۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی استانی توسط مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان به بهره‌برداری رسید.
شایان ذکر است این سالن در سال ۹۲ کلنگ‌زنی شده‌بود.

افتتاح زورخانه پوریای‌ولی خوی

سالن زورخانه پوریای ولی خوی نیز توسط وزیر ورزش و جوانان به بهره برداری رسید.

زورخانه پوریای ولی

این مجموعه که عملیات اجرایی آن در سال ۹۱ آغاز شده بود، در زمینی به مساحت ۴۲۰ مترمربع و با هزینه ۹میلیارد ریال از اعتبارات ملی به بهره‌برداری رسید.
عبدالله چمن‌گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی در مراسم افتتاح زورخانه پوریای ولی ضمن خیرمقدم به وزیر ورزش گفت: این زورخانه اتفاقی مبارک برای ورزش شهرستان خوی و ورزشکاران این شهرستان است.
مسعود سلطانی فر در آیین افتتاح زورخانه پوریای ولی خوی گفت: خوشحالیم در سفر امروز به استان آذربایجان‌غربی، سالن ورزشی فیرورق را که سالها راکد بود و سالن تیراندازی را افتتاح کردیم تا جوانان این منطقه و شهرستان از آنها استفاده کنند.
وی ادامه داد: تلاش ما برای بهبود و توسعه زیرساخت‌ها در این استان است و خوشبختانه اخبار خوب و خوشی از رشد ورزش در این استان داریم.
وزیر ورزش و جوانان افزود: اخباری که از به آماده شدن پروژه‌های ورزشی این استان و همچنین افتخار آفرینی ورزشکاران آذربایجان‌غربی داریم ما را به برداشتن قدم‌ها برای توسعه ورزش این منطقه بیش از پیش مُصر می‌کند.
سلطانی‌فر در مورد زوخانه پوریای ولی نیز گفت: این زورخانه که یکی از خواسته‌های پهلوانان و ورزشکاران این شهرستان بود افتتاح شد که اتفاق مبارکی در توسعه ورزش خوی و این منطقه است.
وی ادامه داد: تلاش ما آغاز و اتمام پروژه‌های ورزشی مورد نیاز جوانان این منطقه است.

افتتاح ورزشگاه ۶۰۰۰نفری سلماس توسط رییس جمهور با ویدئوکنفرانس

مهم‌ترین پروژه ورزشی استان در سفر وزیر ورزش و جوانان، افتتاح ورزشگاه ۶۰۰۰نفری سلماس توسط رییس جمهور و بصورت ویدئوکنفرانس بود.

افتتاح ورزشگاه سلماس

این ورزشگاه که در  سال ۸۸ کلنگ زنی شده بود در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار و شامل زمین فوتبال استاندارد با چمن مصنوعی، پیست دو میدانی استاندارد خاک آجری، پارکینگ خودرو، ساختمان اداری و ۲ سالن بدنسازی احداث شده و برای احداث آن حدود ۴۰۰میلیارد ریال هزینه شده است.
مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در آیین افتتاح پروژه‌های ورزشی استان بصورت ویدئو کنفرانس توسط رییس‌جمهور در جلسه شورای اداری آذربایجان‌غربی گفت: در این سفر مجموعا ۹ پروژه و مجموعه ورزشی در شهرهای خوی، سلماس و سرو به بهره‌برداری و یا کلنگ‌زنی شد.
وی ادامه داد: استادیوم ۶۰۰۰ نفری سلماس با هزینه‌کرد ۴۰۰میلیارد ریال، زورخانه پوریای ولی، سالن تیراندازی خوی، مجموعه ورزشی چندمنظوره فیرورق نیز دیگر پروژه‌های افتتاحی این سفر بود.
وی خاطر نشان کرد: ۴ پروژه ورزشی دیگر نیز در استان کلنگ‌زنی شد.
وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: در این سفر همچنین برای مردم این استان و شهر ارومیه این نوید را بدهیم که استادیوم ۱۵۰۰۰ ارومیه تا هفته دولت به بهره‌برداری خواهدرسید.
رییس‌جمهور نیز از طریق ویدئوکنفرانس و از جلسه شورای اداری که در ماکو برگزار می‌شود این پروژه‌ها را افتتاح کرد.

46

کد خبر 1262554

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =