اعزام ۱۴۰۰ زائر لرستانی در قالب ۹ کاروان به سرزمین وحی

مهر نوشت: مدیرکل حج و زیارت لرستان با اشاره به جزئیات اعزام زائران لرستانی به خانه خدا اظهار داشت: ۱۴۰۰ زائر و عوامل اجرایی در قالب ۹ کاروان به سرزمین وحی می‌روند.

محمد خسروی در حاشیه برگزاری همایش «اسرار و معارف حج»، با اشاره به اینکه امسال بیش از ۱۴۰۰ زائر و عوامل اجرایی در قالب ۹ کاروان از لرستان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند، اظهار داشت: ۷ کاروان مدینه بعد و دو کاروان مدینه قبل هستند.

۱۴۰۰ زائر و عوامل اجرایی در قالب ۹ کاروان از لرستان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند

وی با بیان اینکه بر اساس سه اصل عزت، کرامت و امنیت حجاج هماهنگی‌های خیلی خوبی صورت گرفته است، تصریح کرد: در مجموع در کل کشور ۸۲ هزار زائر و ۴ هزار عوامل اجرایی در حج تمتع امسال داریم که امیدواریم به سلامت اعمال خود را انجام دهند.

هفتم ذی القعده اولین کاروان از لرستان به سرزمین وحی می‌رود

مدیرکل حج و زیارت لرستان با تاکید بر اینکه خوشبختانه کاروان‌های لرستان هم جزو اولین کاروان‌هایی هستند که به سرزمین وحی اعزام می‌شوند، افزود: هفتم ذی القعده اولین کاروان ما به سرزمین وحی می‌رود و سفرها تا روز دوم ذی الحجه ادامه دارد و در نهایت تا روز چهارم محرم هم همه کاروان‌های ما برمی گردند.

خسروی با اشاره به اینکه به جهت آمادگی زائرین در خصوص سفر پر ارزش و معنوی حج کلاس‌های آموزشی در کاروان‌های مختلف در قالب آموزش‌های مناسک، بیان مطالب بهداشتی، توصیه‌های امنیتی و… برگزار می‌شود، گفت: علاوه بر آن همایش‌های متمرکزی در استان طراحی شده از جمله همایش متمرکز حج در دو نقطه بروجرد و خرم آباد که برگزار شد و قسمتی از مناسک را به صورت عملی و نمادین به زائران یادآور شدیم.

برگزاری همایش‌های رمضانی ویژه زائران

وی با بیان اینکه همچنین همایش رمضانی هم تاکنون در سه شهر خرم آباد، بروجرد و الشتر برگزار شده است تا کاروان‌ها با ماهیت، معارف و اسرار حج آشنا شوند، تصریح کرد: یک شکل ظاهری حج داریم و یک شکل باطنی که در قالب این همایش‌ها با استفاده از اساتید اخلاق مثل حجت الاسلام متقی نیا و حاتمی به زائران یادآور می‌شویم.

مدیرکل حج و زیارت لرستان خاطرنشان کرد: همایش‌های تخصصی‌تری مثل بانوان، یاوران حجاج و… برگزار می‌شود که همه اینها برای این است که زائران با یک آمادگی برای این سفر معنوی اعزام شوند.

46

کد خبر 1262696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =