حوادث جاده‌ای در سال گذشته ۶.۷ درصد بیشتر از سال ۹۶ کشته گرفت/ استاندار تهران: این آمار فاجعه است

درحالیکه نهادهای مختلف مرتبط با حوادث جاده‌ای سال‌ها است که بر لزوم آموزش و اطلاع‌رسانی برای کاهش این حوادث برنامه‌ریزی می‌کنند اما هنوز اتفاق خوبی در این باره نیفتاده و آنطور که استاندار تهران خبر داده، میزان مرگ و میر ناشی از حوادث جاده‌ای در سال گذشته ۶.۷ درصد افزایش داشته است. آماری که بندپی آن را یک فاجعه خوانده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان تهران گفت: هر جلسه‌ای که به نجات جان انسان‌ها ختم شود بسیار اثربخش و ارزشمند است بی تردید ارائه برنامه برای کاهش ترافیک در استان تهران از سوی دستگاه‌های اجرایی با امکانات حداقلی موجود تنها از طریق تلاش شبانه روزی آنها امکان پذیر بوده که این اقدامات جای تقدیر دارد.

او با اشاره به اینکه ۱۷.۵ درصد مرگ و میر ناشی از حوادث جاده‌ای باید با راهکارهای مناسب کاهش یابد افزود: بیشترین آمار فوت شدگان در حوادث جاده‌ای میانگین سنی ۳۳ سال دارند.  جاده‌ای عمدتاً به چند عامل بستگی دارد که باید از طریق راهکارهای مناسب این علل حل و فصل شود و کاهش این آمار را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: سالیانه قریب به ۱۶ هزار مرگ و میر جاده‌ای داریم لذا باید شورای حمل و نقل ترافیک با آسیب شناسی همراه باشد و راهکار مناسبی برای ارائه آموزش‌ها و فرهنگ سازی مناسب در خصوص رعایت نکات ایمنی به شهروندان ارائه کنیم. در حقیقت اطلاع رسانی در این حوزه نقش بسزائی دارد.

استاندار تهران تاکید کرد: افزایش ۶.۷ درصدی مرگ و میر در این حوزه در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ یک فاجعه است.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1262770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =