۲ طرح ریلی در راه‌آهن آذربایجان به بهره‌برداری رسید

ایرنا نوشت: با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران ۲ طرح ریلی در راه آهن آذربایجان به بهره برداری رسید.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از این طرح ها گفت: با بهره برداری از مرحله اول طرح توسعه سالن ایستگاه مسافری راه آهن تبریز فضای آن به ۲ هزار و ۹۰۰ متر مربع افزایش یافت.
سعید رسولی، افزود: پیش از بهره برداری از این طرح فضای این سالن حدود یک هزار و ۲۰۰ متر مربع بود که با اجرای عملیات توسعه آن یک هزار و ۷۰۰ متر مربع به آن اضافه شد.
وی اظهار داشت: مرحله دوم توسعه سالن این ایستگاه نیز با ۸۰۰ متر مربع در حال انجام است که در آینده نزدیک به فضای این ایستگاه اضافه می شود.
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به طرح تعمیر دپوی لوکوموتیو راه آهن آذربایجان گفت: این محل از سوی شرکت مپنا به صورت فنی و مدرن بازسازی و نوسازی شده است.
رسولی ادامه داد: برای بازسازی این محل حدود ۴۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و بازسازی دپوی دوم راه آهن آذربایجان نیز در دستور کار این شرکت قرار دارد.
به گزارش ایرنا، نخستین خط راه آهن ایران در سال ۱۲۹۵ شمسی در حد فاصل تبریز تا بندرشرفخانه دریاچه ارومیه توسط روس ها ساخته شد.
راه‌آهن آذربایجان به عنوان یکی از نواحی نوزده‌گانه راه‌آهن ایران در محورهای تبریز - میانه، تبریز- جلفا، تبریز- رازی، مراغه - ارومیه و در آینده نزدیک میانه - بستان آباد فعال است و خطوط ریلی این ناحیه به حدود یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر می رسد.
راه‌آهن آذربایجان به استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل خدمت‌رسانی می‌کند.

۴۶

کد خبر 1262804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =