مجیدی در کشاکش ماندن و رفتن

فرهاد مجیدی نزدیک‌ترین گزینه برای هدایت استقلال است. او همین حالا هم به عنوان سرمربی موقت این تیم حضور دارد، اما مشخص نیست چرا هیچکس نمی‌خواهد او در نیمکت استقلال به عنوان سرمربی بماند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مجیدی هنوز در استقلال بازنده نبوده و این یعنی در پنج دیداری که بر روی نیمکت استقلال نشسته، هنوز طعم تلخ شکست را نچشیده است. او در پنج مسابقه، 9 بار دروازه رقیبانش را گشود و فقط پنج بار دروازه تیمش را باز شده دید. این یعنی اسطوره آبی‌ها با وجود این که برای نخستین تجربه سرمربی‌گری‌اش روی نیمکت تیمی همچون استقلال نشسته، اما توانسته فضا را مدیریت کند. فضایی که در چند سال اخیر کم قربانی نگرفته است.
از حضور فرهاد مجیدی در نخستین نشست خبری پس از پیروزی پرگل مقابل ماشین‌سازی تا امروز، همه حرف‌های مثبت او را می‌توان در ثانیه به ثانیه سخنانش احساس کرد. او تلاش می‌کند تا با اراده از باشگاه دفاع کند. برای مجیدی، ماندن یا رفتن در هر برهه‌ای، اهمیت زیادی ندارد چرا که برای او، موفقیت استقلال از هر اتفاق دیگری مهم‌تر است. با این حال هوادران از مدیریت باشگاه انتظار دارند خیلی مسائل را به درستی درک کند. در شرایطی که استقلال برای حل مشکلاتش به سراغ فروش جوانانش رفته است، شاید استفاده از یک مربی بی تجربه خطرناک‌ترین سیاست باشد.

مجیدی در مصاحبه های اخیرش بارها از بازگرداندن شخصیت قهرمانی به استقلال خبر داد و گفت با مافیا مبارزه می کند. او هچنین گفت استقلال توانایی قهرمانی با همین بازیکنان را دارد. با این صحبت های مجیدی به نظر می رسد او تصمیم دارد در استقلال بماند و با تیم محبوبش ادامه دهد اما پیشکسوتان و حتی مدیران استقلال در مصاحبه هایشان بارها از به خدمت گرفتن یک مربی بزرگ خارجی گفته اند. 

اعضای کمیته فنی استقلال در حال بررسی کارنامه مربیان خارجی هستند و امیرحسین فتحی هم که به تازگی از دبی به تهران بازگشته دغدغه مربی جدید را در سر دارد. مسئولان استقلال با چند گزینه توافقاتی حاصل کردند، اما هر کدام بنا به دلایلی حضورشان در ایران منتفی شد. یکی از آنها مشکل حضور در ایران را داشت و دیگری از نحوه پرداختی‌های باشگاه مطمئن نبود. مهم‌ترین مسئله اما، گران بودن قیمت دلار و دستمزد مربیان حاضر در جهان است که برای باشگاه استقلال هزینه‌های هنگفتی در پی خواهد داشت.

از طرفی باشگاه استقلال به دنبال کاهش قراردادها برای فصل آینده است و می‌خواهد جلوی ریخت و پاش‌ها را بگیرد. همین مسائل باعث شده تا تعدادی از اعضای هیئت مدیره رای به انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی فصل آینده استقلال بدهند.

تاکنون این موضوع از طرف سایر اعضای هیئت مدیره و همچنین امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه تأیید نشده و همچنان امیدوارند که گزینه خارجی پیدا کنند، اما اگر تا چند روز آینده این اتفاق نیفتد، هدایت تیم استقلال به مجیدی سپرده می‌شود. ضمن اینکه مجیدی فهرست فصل آینده بازیکنان را به مدیریت باشگاه داده است.

256 43

کد خبر 1262814

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =