ترزا می نخست وزیر انگلیس جمعه استعفا می‌دهد

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: روزنامه انگلیسی تایمز از تصمیم ترزا می نخست وزیر این کشور برای استعفا در روز جمعه خبر داد.

 ­روزنامه تایمز روز پنجشنبه به نقل از متحدان ترزا می نخست وزیر انگلیس گزارش داد او قرار است روز جمعه استعفای خود را اعلام کند.این روزنامه افزود نخست وزیر محافظه کار انگلیس در مقابل درخواست‌های بخشی از دولتش که از او می خواستند همان چهارشنبه شب استعفا کند، مقاومت کرد.
به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن،‌ به نوشته تایمز، متحدان «ترزا می» گفتند او روز پنجشنبه را به تبلیغات برای انتخابات اروپایی خواهد گذراند و روز جمعه اعلام خواهد کرد داونینگ استریت را ترک می کند.
اعلام استعفای ترزا می در پی دیدار پیش‌بینی شده او با گراهام برادی،‌ رئیس کمیته 1922 که از کل نمایندگان محافظه‌کار به استثنای آنهایی که در دولت کرسی دارند، صورت خواهد گرفت.در اساسنامه حزب محافظه‌کار برای انتخاب رئیس این حزب رشته رأی گیری های اولیه بین نمایندگان حزب در پارلمان پیش‌بینی شده است.در هر دور رأی‌گیری، نامزدی که کمترین رأی را آورده است حذف می شود.
این روند تا جایی ادامه پیدا می کند که دو نامزد بیشتر باقی نماند.
پس از آن اعضای حزب باید بین این دو نامزد یکی را انتخاب کنند. مارس 2018، تشکل محافظه کار 124 هزار عضو داشت.ترزا می وزیر کشور سابق که ژوییه 2016 پس از استعفای دیوید کامرون به نخست وزیری رسید از اواسط ژانویه سه بار در به تصویب رساندن توافق خروج از اتحادیه اروپا که در مورد آن با اروپایی‌ها مذاکره کرده بود، شکست خورد.وی سه‌شنبه آخرین کارت خود را برای به تصویب رساندن این متن رو کرد اما نتوانست نیروهایش را متقاعد کند.

2323
کد خبر 1262950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =