۰ نفر
۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
ممنوعیت برداشت گیاهان خوراکی و دارویی

میزان نوشت: دادستان عمومی و انقلاب شازند گفت: طی دستوری از منابع طبیعی خواسته شد با فعال کردن اکیپ‌های گشت، نسبت به کسانی که در اوزان بالا و بیش از مصرف معمولی یک خانواده اقدام به برداشت گیاهان دارویی و خوراکی می‎کنند اقدامات پیشگیرانه انجام شود و در صورت مشاهده تخلف، مراتب سریعا به دادستانی اعلام شود.

یادگاری گفت: شهرستان شازند به دلیل موقعیت جغرافیایی خود و وجود کوهستان و دشت‌های وسیع، مهد گیاهان دارویی و خوراکی خاص و منحصر به فردی است که متاسفانه شاهد این هستیم که برخی افراد سودجو برای کسب درآمد اقدام به برداشت این گیاهان در اوزان بسیار بالا می‌کنند.

او ادامه داد: از آنجایی که کندن پوشش گیاهی و برداشت آن در حد وسیع، رویش مجدد این گیاهان را با مشکل مواجه می‎کند و از طرفی مقاومت زمین در مقابل بارندگی کم می‌شود، دادستانی در جهت پیشگیری و حفظ منابع طبیعی به موضوع ورود کرد.

یادگاری افزود: طی دستوری از منابع طبیعی خواسته شد با فعال کردن اکیپ‌های گشت، نسبت به کسانی که در اوزان بالا و بیش از مصرف معمولی یک خانواده اقدام به برداشت گیاهان دارویی و خوراکی می‎کنند اقدامات پیشگیرانه انجام شود و در صورت مشاهده تخلف، مراتب سریعا به دادستانی اعلام شود.

دادستان شازند ضمن هشدار و برخورد قانونی با هرگونه تخریب اراضی تاکید کرد: با افرادی که برای کسب درآمد به منابع طبیعی آسیب می‌زنند مطابق قانون برخورد خواهد شد و این افراد به جرم تخریب منابع طبیعی بازداشت و خودور آن‌ها توقیف می‎شود.

او با ذکر مثالی در این زمینه گفت: حدود یک تن و نیم کنگر از ۳ نفر کشف کردیم که در این رابطه تصمیمات لازم اتخاذ شد و مواردی را که این افراد برداشت کرده بودند توقیف و به مزایده عمومی گذاشته شد و پول آن به خزانه دولت واریز شد.

۴۷۲۳۴

کد خبر 1263203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =