محاکمه مرد همسرکش از لحاظ جنبه عمومی جرم

میزان نوشت: یک مرد که در پی قتل همسر خود به قصاص محکوم شده بود، برای رسیدگی به جنبه عمومی جرم خود در دادگاه حاضر شد.

یک مرد که در پی قتل همسر خود به قصاص محکوم شده بود و از تاریخ یکم آبان ۹۱ در زندان است، برای رسیدگی به جنبه عمومی جرم خود در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران حاضر شد.

در ابتدای جلسه دادگاه قاضی قربان زاده ضمن متذکر شد مواد ۱۹۳، ۱۹۴، ۳۵۴ و ۳۹۶ قانون آیین دادرسی کیفری از نماینده دادستان خواست تا توضیحات خود را ارائه دهد.

نماینده دادستان اظهار کرد: با توجه به اینکه محکوم علیه به قصاص محکوم گردید و اولیای دم وی را در مهلت اعطایی از سوی دادگاه محترم کیفری بلاتکلیف در زندان نگه داشته اند و اکنون نیز مهلت اعطایی به پایان رسیده است، از باب اتهام اخلال در نظم و امنیت جامعه با بیم تجری از لحاظ ارتکاب قتل عمد تقاضای تعزیر و قرار مناسب را دارم.

در این بخش از جلسه دادگاه، قاضی قربان زاده از متهم خواست تا خود را معرفی کند و متهم ضمن معرفی خود گفت: متولد سال ۶۴ هستم و تا سوم راهنمایی سواد دارم و فاقد سابقه کیفری هستم.

قاضی قربان زاده خطاب به متهم اذعان کرد: حسب درخواست دادسرا که توسط نماینده دادستان قرائت شما متهم هستید به اخلال در نظم و امنیت جامعه با بیم تجری در اثر ارتکاب قتل همسرتان که قبلا به قصاص محکوم شدید.

رئیس شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران در ادامه از متهم خواست تا دفاعیات خود را شرح دهد.

متهم در پاسخ گفت: اتهام وارده را قبول دارم و در صورت امکان تقاضای مساعدت دارم تا بعد از تعزیر بتوانم رضایت پدرزنم را جلب کنم.

در این بخش از جلسه دادگاه، قاضی قربان زاده از متهم خواست تا آخرین دفاعیات خود را نیز شرح دهد.

متهم خطاب به ریاست دادگاه اظهار کرد: اگر اجازه دهید با وثیقه آزاد شوم تا بتوانم رضایت اولیای دم را اخذ کنم.

قاضی قربان زاده ختم رسیدگی را اعلام کرد و گفت: رای دادگاه پس از صدور ابلاغ خواهد شد.

۴۱۲۳۸

کد خبر 1263333

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =