هشدار سردار رشید به نمایندگان درباره خطر اختلافات سیاسی در شرایط جنگ اقتصادی/ دشمن ما را میان بی‌ثباتی و جنگ قرار داده است

مجلس شورای اسلامی امروز به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر میزبان سردار سرلشکر رشید بود.

به گزارش خبرآنلاین،علی لاریجانی در نطق قبل از دستور امروز ضمن تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر ضمن دعوت از سردار سرلشکر رشید برای قرار گرفتن پشت تریبون گفت: به مناسبت سوم خرمشهر روز فتح خرمشهر و چهارم خرداد که روز مقاومت مردم دزفول است میزبان سردار سرلشکر رشید هستیم. ایشان از زبده‌ترین و برجسته‌ترین فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی در طول دفاع مقدس بود. سرلشکر رشید هم قبل از انقلاب از مبارزان علیه رژیم سفاک پهلوی بودند و هم در طول سالهای دفاع مقدس در تمامی صحنه‌ها و عملیات مختلف حضور فعال داشتند. ایشان به عنوان فرمانده عملیات در کنار فرمانده کل سپاه طراح تمامی عملیات‌های سپاه بودند. در نبرد بیت‌المقدس علاوه بر نقش طرح‌ریزی، فرماندهی قرارگاه فتح را بر عهده داشتند. همتای ارتشی ایشان شهید تیمسار نیاکی بودند که مشترکا عملیات بیت‌المقدس را هدایت کردند تا خرمشهر آزاد شد.

ضرورت انسجام سیاسی و تکیه بر باورهای انقلابی
بعد از سخنان رییس مجلس، سردار سرلشکر پاسدار غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء ستاد کل نیروهای مسلح پشت تریبون قرار گرفت و گفت: فرا رسیدن سالگرد فتح خرمشهر و پایداری مردم دزفول را به ملت ایران و نمایندگان تبریک می‌گویم. ۳۷ سال پیش عملیات فتح‌المبین را با پیروزی به اتمام رسانده، عملیات بیت‌المقدس را در ۱۱ اردیبهشت سال ۶۱ آغاز کردیم و نهایتاً در سوم خرداد آن سال خرمشهر بعد از ۲۴ شبانه‌روز به دست رزمندگان اسلام فتح شد.

اهم اظهارات فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء را در ادامه بخوانید؛

*اکنون باید به جوانان و فرزندان خود حقایق جنگ را بگوییم تا آن‌ها بدانند که فرماندهان ارتش و سپاه چه دل و روح بزرگی داشتند و چگونه با سعه صدر و جوشش ثبات را برقرار و التهابات را رفع کردند.

*حضرت امام (ره) فرمودند من دست بازوی کسانی که در عالم گلوله مبارزه را بر دوش می‌کشد می‌بوسم، لذا فرماندهان و رزمندگان ما نسلی آرمان‌خواه و بی‌ادعا بودند.

*{ با اشاره به تحریم‌ها و تهدیدهای آمریکا و متعهدانش}؛ قرار گرفتن در چنین موقعیتی خاص و سرنوشت ساز است چرا که دشمن ما را میان بی‌ثباتی و جنگ قرار داده است، حال باید دید که برای رویارویی با این مسائل سرنوشت ساز باید چه کرد.سال‌های پیش جنگ به مردم ایران در زمانی تحمیل شد که هیچ گونه آمادگی مناسب نداشتیم و کشور درگیر اختلافات سیاسی بود، لذا اگر آن زمان اختلافات سیاسی وجود نداشت و نیروهای مسلح آماده بودند دشمن جرات حمله به ایران را می‌کرد؟

*ملت ایران چگونه به تهدید و تجاوز دشمن غلبه کرد؟ تنها دلیلش حضور مردم در صحنه و ضرورت حفظ نظام، تفکر مقاومت بود که معادلات دشمن را تغییر داد. امروز نیز برای غلبه در توطئه دشمن به حضور مردم، انسجام سیاسی و استفاده از تدبیر نیازمندیم، همچنین مسیر طی شده بیانگر ضرورت انسجام سیاسی و تکیه بر باورهای انقلابی است.

*ما خسارت‌های حاصل از عدم آمادگی و غافلگیری در برابر دشمن را به هوشیاری و بازدارندگی تبدیل کرده‌ایم، آسیب پذیری مردم در برابر حملات موشکی را به پدافند هوایی و قدرت موشکی مبدل ساختیم؛ ما همچنین ضعف در برابر دشمن در حوزه دریایی را به قدرت دریایی تبدیل کردیم.

*اهداف و سیاست‌های منطقه‌ای ایران صلح آمیز، ثبات بخش و در راستای حمایت از منافع ملت ایران و ملت‌های مظلوم منطقه است. امروز قدرت ایران در منطقه، مرکزیت جهان عرب و جهان اسلام را در برابر تهدیدات تروریستی داعش حفظ کرده است. ما عزت و بزرگی ملت عزیزمان را از درون خون و حماسه به دست آورده‌ایم و در راستای دفاع از منافع ملت برای هر وضعیتی آماده هستیم.

* ما باید با انسجام حول محور رهبری و حمایت از دولتمردان برای پیمودن راه دشواری که پیش رو داریم با توکل به خدا برای آینده ایران و اسلام در کنار هم باشیم.

۲۷۲۱۲

کد خبر 1263463

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =