سردار فدوی اطمینان خاطر داد: ناوهای آمریکایی به طور کامل تحت کنترل ارتش و سپاه هستند/ صحبت کردن آن‌ها به زبان فارسی نشانه اقتدار ایران است

باشگاه خبرنگاران نوشت: سردار فدوی گفت: این ناوها هم قابلیت عملیاتی ندارند و کاملا در کنترل نیروهای عملیاتی ارتش و سپاه هستند.

سردار دریادار پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه درباره حضور ناوهای آمریکایی در منطقه اظهار کرد: امروز و در زمان حاضر کمترین تعداد ناوهای آمریکا و هم پیمانانش در خلیج فارس مستقر هستند. این در حالی است که در گذشته بیش از ۳۰۰ فروند ناو آمریکایی و  از ۹ فروند ناو هواپیمابر ۵ فروند ناوهواپیمابر در خلیج فارس مستقر بودند.وی ادامه داد: در آن شرایط نه تنها رزمندگان ما خوف به دل راه نمی‌دادند بلکه باعث خوف و هراس آن‌ها می‌شدند. مسئله حضور ناوهای آمریکایی در دوران کنونی هم مسئله مهمی نیست و این ناوها هم قابلیت عملیاتی ندارند و کاملا در کنترل نیروهای عملیاتی ارتش و سپاه هستند.

سردار فدوی با اشاره به احاطه نیروهای مسلح کشورمان در خلیج فارس تاکید کرد: سال هاست که این احاطه وجود دارد به نحوی که آن‌ها برای حرکت در خلیج فارس و تنگه هرمز حتما باید با نیروهای مستقر کشورمان در شمال تنگه هرمز مکالمه کرده و اجازه عبور بگیرندو توانایی نزدیک شدن به آب‌های ساحلی ما را ندارند.

وی افزود: چند سال قبل ایده‌ای به ذهن دوستان رسید که اینجا خلیج فارس و هر کسی که قصد عبور از آن را دارد باید به زبان فارسی صحبت کند. اکنون تمام ناوهایی که در منطقه هستند به زبان فارسی صحبت می کنند و این به معنای اقتدار است البته این مکالمات هم چندین بار در تلویزیون پخش شد.

جانشین فرمانده کل سپاه در پاسخ به سوالی مبنی بر برگزاری رزمایش در سال جاری تاکید کرد: نیروهای مسلح طبق برنامه هر سال رزمایش‌های مختلف را برنامه ریزی و اجرا می‌کنند.

۲۷۲۱۲

کد خبر 1263489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 10
 • عبدالکریم IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
  21
  قابل توجه ترسوهای داخلی و دشمنان نظام و اپوزیسون که فکر می کنند ما تسلیم هستیم و یا ترسیده ایم آنکه می ترسد و بزدل است شماها هستید نه ملت مقتدر و قهرمان ایران نه سپاه عظیم و هوشمند و قدرتمند بنابراین همه بدانند که ایران اسلامی ابرقدرت منطقه و جهان است
 • سجاد IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
  74
  اینکه سردار گفته «حضور ناوهای آمریکایی در دوران کنونی هم مسئله مهمی نیست و این ناوها هم قابلیت عملیاتی ندارند» خیلی نگران شدم که آیا سرداران تخمین واقع بینانه از شرایط دارن یا نه؟
 • IR ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
  11
  صحبت کردن آنها بفارسی کاملا ثابت میکند آنها برنامه اشغال ایران را دارند.
 • شایان IR ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
  23
  احسنت به سردار فدوی..