۱ نفر
۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
درختان سطح شهر کرج سمپاشی می‌شوند

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: سم‌هایی که برای آفت زدایی درختان شهر استفاده می‌شود، کمترین آسیب زیست محیطی را دارند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج، اظهار کرد: عملیات سمپاشی درختان با هدف دفع آفات نباتی و مبارزه با بیماری‌های گیاهی و نیز جلوگیری از طغیان شَته ها هر ساله در چند نوبت انجام می شود.

وی ادامه داد: سعی شده برای سم پاشی درختان از سم‌هایی استفاده شود که کمترین آثار مخرب زیست محیطی را داشته باشند.

وی توضیح داد: شهروندان  دقت داشته باشند نباید میوه درختانی که سم پاشی شده اند را نشسته مصرف کنند چون به هر حال سم ماده شیمایی است و به سلامت بدن آسیب می زند.

این مسئول با اشاره به ضرورت سمپاشی درختان ابراز کرد: اگر درختان در فواصل زمانی مشخص سم پاشی نشوند، مورد حمله آفات قرار گرفته و آسیب می بینند به همین دلیل برای اینکه فضای سبز شهری شادابی داشته باشیم چاره ای جز سم پاشی باقی نمی ماند.

بضاعتی پور در ادامه با اشاره  به اهمیت آبیاری و رسیدگی به فضای سبز شهری اضافه کرد: شهروندان باید نسبت به فضای سبز شهری احساس مسئولیت کنند و در صورت مشاهده درختانی که آبیاری و سم پاشی نشده اند به  سامانه۱۰۰۰۱۱۴۷ پیامک ارسال کنند تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی شود.

۴۶

کد خبر 1263509

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =