ایمانی‌راد: راست‌ها و پوپولیست‌ها از اقتصاد، ابزار ساخته‌اند/ چه سرنوشتی در انتظار پوند است؟

یک کارشناس اقتصادی معتقد است «در حال حاضر نیروهای اقتصادی عامل تعیین‌کننده پوند نیستند. برای پیدا کردن جهت حرکت پوند، چاره‌ای به جز پیگیری تحولات سیاسی در انگلستان را نداریم.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مرتضی ایمانی‌راد، کارشناس اقتصادی در تازه‌ترین یادداشت خود در اینستاگرام نوشت: «فقط ایران نیست که اقتصادش اسیر و ابزار دست سیاستمدار شده است. در انگلستان هم چند سالی است که کشور دل‌مشغول یک رفراندم شده است که پس از چند سال هنوز نتوانسته‌اند آن را جمع کنند. »

وی افزود: «ببینید چگونه کاهش محبوبیت دولت ترزا می با همان سرعت و شتاب منجر به سقوط پوند شده است. امروزه بر خلاف دهه قبل اقتصاد حرف اول را نمی‌زند. سیاستمداران، مخصوصا راست‌ها و پوپولیست‌ها می‌تازند و از اقتصاد تنها یک ابزاری ساخته‌اند که نتیجه آن سقوط ریال اینجا و سقوط پوند آنجاست. »

ایمانی‌راد تصریح کرد: «دخالت سیاست در اقتصاد منجر به تخریب اقتصاد می‌شود و این قانون همانند قانون جاذبه همه جا کار می‌کند. »

وی متذکر شد: «تا تکلیف خروج انگلستان از منطقه یورو روشن نشود، پوند جانی برای افزایش ندارد و اگر با رفتن ترزا می انگلستان به اتحادیه اروپا نزدیک‌تر شود، بسترهای افزایش پوند آماده‌تر خواهد شد. »

ایمانی‌راد خاطرنشان کرد: «فعلا آنچه را به‌خوبی می‌دانیم، این است که نیروهای اقتصادی عامل تعیین‌کننده پوند نیستند. برای پیدا کردن جهت حرکت پوند، چاره‌ای به جز پیگیری تحولات سیاسی در انگلستان را نداریم. »

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1263535

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =