حکم بیرانوند اعلام شد: ۳ جلسه محرومیت تعلیقی و ۵۰ میلیون تومان جریمه

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال برای تخلف علیرضا بیرانوند در حاشیه دیدار پارس جنوبی جم - پرسپولیس سه جلسه محرومیت تعلیقی و ۵۰ میلیون تومان جریمه در نظر گرفت.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در این مورد اطلاعیه ای به شرح زیر صادر کرده است:

«درباره تخلف اخلاقی آقای علیرضا بیرانوند، بازیکن و دروازه‌بان باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران مبنی بر رفتار ناشایست نسبت به مأمور نیروی انتظامی مستقر در ورزشگاه تختی شهرستان جم استان بوشهر در حاشیه دیدار پرسپولیس - پارس جنوبی در تاریخ 98/02/26 که فیلم آن در رسانه‌ها منتشر شده است اعلام می‌دارد با عنایت به محتویات پرونده و با توجه به شکایت رسمی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و شخص مأمور حاضر در محل که مورد تعرض قرار گرفته و مشاهده فیلم‌های به دست آمده که حاکی از رفتار ناشایست و به دور از اخلاق و نزاکت عمومی اجتماعی و رفتار حرفه‌ای ورزشکاران می‌باشد و با توجه به اینکه نامبرده به عنوان یک ورزشکار و فوتبالیست در سطح ملی الگوی بسیاری از جوانان و فوتبالدوستان بوده که مسئولیت وی را در رعایت اصول اخلاقی دو چندان می‌سازد و اینکه دفاعیات ایشان و وکیل وی در توجیه علت چنین رفتاری مورد پذیرش اعضای کمیته اخلاق قرار نگرفته است، تخلف انتسابی به نامبرده را محرز و مسجل تشخیص و رفتار وی را مطابق با ماده 51 آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و نیز ماده 13 آیین‌نامه اخلاق فیفا مصوب سال 2018 که مقرر می‌دارد:

1- افراد متعهد به این آیین‌نامه باید از اهمیت وظایف خود و تعهدات و مسئولیت‌های توأم با آن آگاه باشند به طور خاص، افراد متعهد به این آیین‌نامه باید وظایف خود را اجرا و مجدانه به مسئولیت‌های خود عمل کنند به ویژه در مورد موضوعات مرتبط با امور مالی.
2- افراد متعهد به این آیین‌نامه تا جایی که برای آنها مقدور باشد باید به چهارچوب مقرراتی فیفا احترام بگذارند.
3- افراد متعهد به این آیین‌نامه باید به اهمیت تأثیر رفتارشان به اعتبار فیفا واقف باشند و از این رو به شیوه‌ای موقر و اخلاق‌مدارانه رفتار و همواره با اعتبار کامل و به درستی کار کنند.
4- افراد متعهد به این آیین‌نامه باید از انجام هرگونه فعالیت، رفتار، سوءقصد یا عملی که ممکن است منجر به بروز رفتار ناشایست یا شکل گرفتن ظن به وجود آن شود خودداری کنند.
5- تخطی از این ماده می‌بایست با جریمه نقدی متناسب که حداقل 10 هزار فرانک سوئیس است و همچنین محرومیت از شرکت در هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال به مدت حداکثر دو سال مجازات شود.
با عنایت به مراتب مذکور و نیز بند یک ماده 13 آیین‌نامه اخلاق فیفا و نیز مواد 51 ، 53 و 59 آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران آقای علیرضا بیرانوند را به مدت سه بازی رسمی در مسابقات باشگاهی از هرگونه فعالیت رسمی فوتبالی محروم و نامبرده را به پرداخت مبلغ 500 میلیون ریال جریمه نقدی در حق فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران محکوم می نماید که با عنایت به سابقه رفتار و عملکرد و حسن شهرت ایشان در بین اهالی فوتبال مستنداً به ماده 107 آیین‌نامه مذکور سه جلسه محرومیت وی را به مدت شش ماه تعلیق می‌کند تا در صورت پرداخت جریمه نقدی و همچنین اعلام عذرخواهی رسمی و کتبی از پرسنل خدوم و زحمتکش نیروی انتظامی محرومیت وی تعلیق و پس از انقضای مدت شش ماه به شرط عدم ارتکاب رفتار غیراخلاقی از سابقه ایشان حذف گردد در غیر این‌صورت رأی محرومیت مستنداً به ماده 112 آیین‌نامه انضباطی و ماده 63 آیین‌نامه اخلاق به محض صدور و ابلاغ اجرا خواهد شد.

درباره تخلف انتسابی به باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس مبنی بر عدم ارائه آموزش لازم به بازیکنان، فرهنگ‌سازی و اخلاق‌محوری و عدم نظارت بر رفتار ایشان پرونده کماکان مفتوح می‌باشد. رأی صادره حضوری محسوب و در مهلت قانونی قابل اعتراض در کمیته محترم استیناف فدراسیون فوتبال می‌باشد. قابل اعتراض نبودن این رأی مانع اجرای آن نبوده و از تاریخ ابلاغ به موقع اجرا در خواهد آمد».

43 43
کد خبر 1263662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
  4 1
  احسن باید اعتراض به داورها هم جدی گرفته شود
 • محسن IR ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
  4 7
  بیرانوند بازیکن خوبیه، اما بعضی وقت ها یه شوک لازمه تا آدم به خود بیاد و قدر موقعیتشو بدونه.
 • م ر IR ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
  32 5
  کی جرات داره لنگی ها رو محروم کنه
 • محمد IR ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
  27 3
  چون پرسپولیسیه تعلیقی؟!!!! لعنت به تبعیض
 • IR ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
  14 2
  مسخره ست
 • امیر IR ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
  18 6
  جالبه کمیته اخلاق وقتی میخواد رحمتی یا وریا غفوری رو محروم کنه بلافاصله بعد از بازی در یک جمله حکم رو اعلام و جلوی بازی کردن اونا رو میگیره ولی برای سه جلسه تعلیقی بیرانوند کلی مقدمه چینی کرده خیلی عجیبه!!!!
 • IR ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
  27 2
  واقعا خنده داره اون حرکت زشت و اون الفاظ زننده ای که این جناب در بازی سپاهان بکار برد و درگیری با ماموران نیروی انتظامی ٣ جلسه تعلیقی ؟؟!!! واقعا باید گفت ننگ بر این کمیته اخلاق و کمیته داوران و فدراسيون با اینهمه تبعیض در مورد پرسپولیس
 • IR ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
  19 1
  این رای را بگذارید کنار حکمی که علیه رحمتی پارسال بخاطر عکس گرفتن صادر شد دقیقا موقعی که حسینی مصدوم بود اول فصل..لیگ امسال هم ۳ تا بازیکن استقلال را به خاطر تیم امید محروم کردن بازم اول فصل تریبون فردوسی پور هم شروع به حاشیه سازی کرد..حالا مردم قضاوت با شما
 • NL ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
  26 1
  50 - 50 تماشاگران در اصفحان و حالا هم بخشیدن بازیکنی که در هر تیم دیگری بود لااقل 6 ماه از فوتبال محروم می شد . تیم بی سناره و بی افتخار پیروزی 04 تهران یک تیم مافیایی و حکومتی است . به پلیس مملکت و به لباس مقدس نظام توهین کردند ولی چون تیم حکومتی است , این چیزها اشکالی ندارند . مرگ خوبه فقط برای همسایه .
 • US ۰۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
  21 0
  عابر بانكـ كه ديگه نيست اين پول رو بده. باشگاه از جيب من و شما ميده كه اين پرو تر بشه.
 • حسين IR ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
  18 1
  من به عنوان يك استقلالي موارد تبعيض بين استقلال و پرسپوليس رد مي كردم ولي الان به اين يقين رسيدم كه با اين حكم حتما تبعيض هست.