موج دوم حضور پروانه‌ها در تهران تا چه زمانی ادامه دارد؟

حضور پروانه‌ها در شهرهای مختلف ایران از جمله تهران همچنان ادامه دارد و جمعیت‌ آنها روز به روز در حال افزایش است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ جمعیت پروانه‌ها در تهران، در یک هفته گذشته افزایش شدیدی داشته است، اما به نظر می‌رسد از حالا باید شاهد کاهش جمعیت این گونه باشیم.

علیرضا نادری حشره‌شناس سازمان محیط‌ زیست، در این رابطه چند روز پیش به خبرآنلاین گفت: با معتدل شدن فصل زمستان در بسیاری از مناطق، این پروانه در سال‌های گذشته جمعیت خود را افزایش داده و حالا این موج از پروانه که اکنون شاهد حضور آن چه در تهران و چه در شهرستان‌ها هستیم نتیجه معتدل شدن فصل زمستان سال‌های قبل است. از سویی با افزایش بارندگی‌ها در فصل بهار لاروها که در سال گذشته وجود داشتند، به پروانه تبدیل شدند و این پروانه‌ها تمام مناطق را پوشانده‌اند.

او در رابطه با علت حضور پروانه‌ها در تهران و ادامه این شرایط در آینده، توضیح داد: زمین‌های اطراف تهران، اکثرا بیابانی هستند و گیاهان موجود در این زمین‌ها غذای این پروانه‌ها را تامین کرده، حالا که غذا در آن مناطق مصرف شده این پروانه‌ها وارد شهر شده‌اند. اما در شهر، گیاهان خارجی وجود دارد که اصلا برای این حشره مناسب نیستند، در نتیجه شاید ۷۰ یا ۸۰درصد این پروانه‌ها از بین بروند و طعمه گونه‌های دیگر می‌شوند.

۴٧٢٣٧

کد خبر 1263841

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =