دیداری دوباره با جوانی‌های ابوالفضل پورعرب و ویشکا آسایش در تلویزیون

فیلم‌هایی چون «امام علی»، «حبیب»، «مردی شبیه باران» و «چراغ‌های ناتمام» با نقش‌آفرینی بازیگرانی از جمله داریوش ارجمند، پرویز پرستویی، حمید فرخ‌نژاد، ابوالفضل پورعرب، ویشکا آسایش، شقایق فراهانی و مجید صالحی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما می‌روند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امروز (دوشنبه ۶ خرداد) که به مناسبت شهادت حضرت علی (ع) تعطیل عمومی است، شبکه‌های سیما شاهد پخش ۹ فیلم سینمایی خواهند شد.

فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن «امام علی»، «حبیب»، «مثل من، مثل تو»، «چراغ‌های ناتمام»، «مردی شبیه باران»، «گوی بخار ۲»، «تانک‌ها، نبرد مخوف»، «جاده» و «سربازان کوچک»، امروز روی آنتن شبکه‌های سیما می‌روند.

در این میان، دیدار دوباره با جوانی‌های ابوالفضل پورعرب (مردی شبیه باران ۱۳۷۵)، ویشکا آسایش (امام علی ۱۳۷۵)، پرویز پرستویی (امام علی ۱۳۷۵) و حتی حمید فرخ نژاد (حبیب ۱۳۸۹) خالی از لطف نیست.

شبکه یک

- فیلم سینمایی «امام علی» به کارگردانی داود میرباقری، ساعت ۹ امروز از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این فیلم داستان زندگی امیرالمومنین علی (ع) در شهر کوفه از دوران امامت تا شهادت آن حضرت را به تصویر کشیده است.

داریوش ارجمند، زنده‌یاد مهدی فتحی، ویشکا آسایش، بهزاد فراهانی، پرویز پرستویی، انوشیروان ارجمند، پروانه معصومی و اکبر عبدی در فیلم سینمایی «امام علی» هنرنمایی کرده‌اند.

- فیلم تلویزیونی «حبیب» به کارگردانی داریوش یاری، ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «جوانی به نام حبیب برای رسیدن به ثروت بیشتر با آدم‌های ناشناس وارد معامله می‌شود. شخصی به نام فرهاد از او می‌خواهد که یک کامیون حامل عتیقه‌جات را به مقصد برساند. او در راه دستگیر شده و متوجه می‌شود که زیر عتیقه‌ها ۲ تن هروئین جاسازی شده است. حبیب به زندان می‌افتد و حکم اعدامش صادر می‌شود. او منتظر اجرای حکمش است که همسرش به ملاقاتش می‌آید و خبر می‌دهد که باردار است. حبیب که سال‌ها در عشق داشتن یک فرزند می‌سوخته است، ناگهان جان دوباره‌ای می‌گیرد. او در زندان می‌شنود که اگر قرآن را به طور کامل حفظ کند، در جرمش تخفیف داده و از اعدام عفو می‌شود. او با کمک رئیس زندان شروع به حفظ قرآن می‌کند و ...»

حمید فرخ‌نژاد، آشا محرابی، توران مهرزاد و امید روحانی در فیلم تلویزیونی «حبیب» هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه دو

- فیلم تلویزیونی «مثل من، مثل تو» به کارگردانی شیرین باباپور، ساعت ‌۸ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: «آقا معلم از بچه‌ها می‌خواهد به مناسبت شب‌های قدر، اگر شعر، داستان و یا خاطره‌ای از خود یا نزدیکان دارند به شرطی که آموزنده باشد بنویسند. حمید به سراغ پدربزرگش می‌رود. پدربزرگ حمید بعد از گرفتن موافقت خادم مسجد (چون خاطره به او مربوط است)، داستان اهدای کلیه از طرف مشهدی عیسی (خادم مسجد) به یک نفر دیگر را بازگو می‌کند.

جلیل فرجاد، رضا توکلی، لاله صبوری و هیلدا خسروی در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند.

- فیلم سینمایی «چراغ‌های ناتمام» به کارگردانی مصطفی سلطانی، ساعت ۱۶:۴۵ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم درباره نویسنده‌ای پایبند به باورهای اعتقادی است که به دنبال مضمونی مرتبط با باورهایش می‌گردد.

مجید صالحی، شقایق فراهانی، حسین مهری، الهام نامی، حسین ملکی و داریوش ارجمند در فیلم سینمایی «چراغ‌های ناتمام» هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه سه

- فیلم سینمایی «مردی شبیه باران» به کارگردانی سعید سهیلی، ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: «منصور قاسمی یکی از فرماندهان برون مرزی سپاه در جریان حمله نیروهای دشمن موجی و دستگیر می‌شود. عراقی‌ها برای شناسایی فرمانده اسرا، فردی را به جاسوسی در میان آن‌ها اجیر می‌کنند. جاسوس که به طور اتفاقی در جریان مکالمه منصور و همسرش او را شناسایی کرده بود توسط منصور کشته می‌شود. عراقی‌ها با کشته شدن نیروی نفوذی خود و همچنین بی‌نتیجه ماندن شناسایی فرمانده، شکنجه اسرا را تشدید می‌کنند و ...»

ابوالفضل پورعرب، حسین انصاری، فاطمه صامتی، محمد طالقانی، مجید عبدالعظیمی، رضا سعیدی، حسن چودن و محمود ثابت‌نیا در فیلم سینمایی «مردی شبیه باران» ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه پنج

- فیلم سینمایی «گوی بخار ۲» به کارگردانی کاتسوهیرو اوهتومو، ساعت ۸:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

این فیلم داستان یک پسر نوجوان ژاپنی است که در قرن نوزدهم زندگی می‌کند. او اختراع خارق‌العاده‌ای به نام توپ بخار کرده است و عده‌ای سودجوی غربی به دنبال به دست آوردن پسر و گرفتن اختراعش هستند. آنها می‌خواهند از این اختراع سو استفاده کنند که ...

- فیلم سینمایی «تانک‌ها، نبرد مخوف» به کارگردانی کنستانتین مکسی‌مو، ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

داستان فیلم با بازی آندری چرنیشوو، ولادیمر اپی فنسف و اولگ فومین در سال ۱۹۴۲ می‌گذرد. آلمان‌ها به خاک روسیه تعرض کرده‌اند و فرماندهان و سربازان روسیه سعی دارند که جلوی پیشروی دشمن را هر طور شده بگیرند. کوالوف یک فرمانده با وجدان است که با همسرش پائولا که مهندس تعمیرات تانک‌ها است در جبهه فعالیت دارند. پائولا نمی‌تواند یک تانک را تعمیر کند و فرمانده هنگ دستور می‌دهد که افراد به صورت پیاده نظام وارد میدان شوند ولی پائولا با پیدا کردن یک تانک از کار افتاده و استفاده از قطعاتش تانک را راه اندازی کرده و با کوالوف به میدان می‌رود. کوالوف و افرادش با ده تانک آلمانی مواجه می‌شوند و ...

شبکه شما

- فیلم تلویزیونی «جاده» به کارگردانی مجید اسماعیلی‌پارسا، ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «امیر و حبیب با یک ماشین دزدی سفری را شروع می‌کنند تا به یک مال‌خر برسند، در مسیر جاده ناگهان چادری که پشت ماشین است، روی شیشه ماشین می‌افتد و باعث تصادف آنها با مردی موتور سوار می‌شود. آنها فرار می‌کنند اما با اصرار امیر برمی‌گردند و آن مرد را تا خانه بهداشتی که تعطیل است، می‌برند. حبیب آن مرد را آنجا رها می‌کند اما بعد متوجه می‌شوند تلفن همراه آن مرد در ماشین جا مانده است. امیر جواب تماسی با آن تلفن را می‌دهد و متوجه می‌شود همسر آن مرد باردار است و آن مرد دنبال قابله می‎رفته. امیر تصمیم می‌گیرد سراغ قابله برود که ...»

یوسف صفری‌بختیاری و امیرمحمد عبدی در فیلم تلویزیونی «جاده» بازی کرده‌اند.

شبکه کودک

- انیمیشن سینمایی «سربازان کوچک» به کارگردانی کیانوش دالوند، ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «فرمانده پایگاه نظامی عقاب، یک سرهنگ اسرائیلی است. او برای اینکه به درجۀ ژنرالی دست پیدا کند، تصمیم می‌گیرد شهر کوچکی به نام بیت‌السلام را که در فلسطین قرار دارد، اشغال کند. سرهنگ، فردی ظالم و بی‌رحم است و می‌خواهد با این کار پاداشی از فرماندهان ارشد خود بگیرد. او در حین تدارک حمله‌اش متوجه وجود خبرنگار کنجکاوی می‌شود که در پیِ گرفتن گزارش از این پایگاه نظامی است. وقتی خبرنگار از دسیسه این حمله باخبر می‌شود، موضوع را با اهالی شهر درمیان می‌گذارد. سرانجام روز حمله فرا می‌رسد و همه بزرگسالان به‌دست سربازان رژیم اشغالگر از شهر خارج و به زندان پایگاه نظامی انتقال داده می‌شوند. خیلی زود فرمانده متوجه می‌شود که دوربین خبرنگار در شهر جا مانده است...»

۵۷۵۷

کد خبر 1264062

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =