۳۰ سال غیرعلمی با سگ‌های ولگرد برخورد شد/ وجود ۴۰۰۰ سگ ولگرد در اهواز

مهر نوشت: معاون سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز گفت: ۳۰ سال به صورت غیر علمی با سگهای ولگرد برخورد شده ولی باید تمهیداتی انجام شود که هم از لحاظ شرعی و هم بحث روز، حساسیت ها کاهش یابد.

محمد مالی ظهر امروز در هشتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر اهواز با اشاره به علت عدم موفقیت طرح کمپوست در اهواز اظهار کرد: یکی از دلایلی که اهواز در تولید کمپوست موفق نبود عدم چرخه تولید از مبدا است.

وی با بیان اینکه زباله ای که شیشه داشته باشه نمی تواند به عنوان کود استفاده شود، افزود: قرار است شیشه از زباله جدا شود اما در مورد تولید برق لازم است بدانید ۶۸ درصد از زباله های اهواز تر است؛ بنابراین برق تولید کردن به صرفه نیست.

معاون فن آوری و برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز تصریح کرد: ۲۰ درصد از زباله ها در مبدا تفکیک می شود و یک مناقصه نیز برگزار شد که هفته گذشته ابلاغ شده و به برندگان یک تا سه ماه زمان تا شروع کار زمان داده ایم.

مالی ادامه داد: ۱۵۰ تا ۳۲۰ انبار ضایعاتی در اهواز وجود دارد که همه ساماندهی شده و شناسنامه دار هستند تا در انبارها تفکیک انجام ندهند و با پیمانکارهای شرق و غرب همکاری کنند.

وی بیان کرد: درباره جداسازی شیرابه ها نیز روی سلول اول که مهندسی است مشکل شیرابه نداریم اما در منطقه برومی که به شکل سنتی است، این مشکل وجود دارد.

مالی با اشاره به بحث سگ های ولگرد در اهواز یادآور شد: در مرکز نگهداری سگ ها باید ۱۰ درصد فضای سبز باشد و الان نیست، ۳۰ سال به صورت غیر علمی با سگهای ولگرد برخورد کرده و باید تمهیداتی انجام شود که هم از لحاظ شرعی و هم بحث روز حساسیت ها کاهش یابد.

وی ادامه داد: در هر چرخه ۴۰ قلاده عقیم می کنیم اما چهار هزار سگ بلاصاحب در اهواز هست و پروسه طولانی می طلبد تا کار به صورت علمی و بهداشتی پیش رود.

معاون فن آوری و برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز با اشاره به سرقت درهای منهول فاضلاب در اهواز گفت: به دلیل افزایش هفت برابری زباله در ۶ ماه گذشته درهای منهول به سرقت می روند و شرکت آب و فاضلاب باید برخورد کند.

مالی یادآور شد: قرار بود روغن سوخته رستوران و مکانیکی ها جدا شوند و مستقیم به کانال فاضلاب ریخته نشود که این موضوع باید توسط شرکت آبفا رسیدگی شود.

۴۶

کد خبر 1264550

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =