۰ نفر
۸ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۰:۴۴

وزیر خارجه آمریکا که از وخامت اوضاع در مصر نگران شده است، با گرفتن ژست دفاع از حقوق بشر به متحد دیرین خود در منطقه توصیه کرد که به حقوق شهروندان خود احترام بگذارد.

به گزارش فارس به نقل از آسوشیتدپرس، "هیلاری کلینتون "، وزیر امور خارجه آمریکا که روز سه شنبه در کنفرانس خبری دولت قاهره را دولتی باثبات خوانده بود، امروز با گرفتن ژست دفاع از حقوق بشر طی اظهاراتی از مقامات مصری خواست تا به حقوق شهروندان خود احترام گذاشته و اصلاحاتی را در زمینه سیاسی و اقتصادی اعمال کنند.

وی که ظاهرا از قرار گرفتن حسنی مبارک در آستانه سقوط نگران به نظر می‌رسد‌، گفت که دولت مصر نیروهای امنیتی را که به اعمال خشونت پرداخته‌اند مورد پیگیری قرار دهد.

کلینتون همچنین از قاهره خواست که دسترسی به اینترنت و رسانه‌های اجتماعی را که الان مسدود شده است را به حالت عادی بازگرداند.

وی افزود: ما شدیدا درباره استفاده از خشونت توسط پلیس مصر و نیروهای امنیتی علیه معترضان نگران هستیم و از دولت مصر می‌خواهیم که هر آنچه که در توان دارد انجام دهد و مانع نیروهای امنیتی شود.

کلینتون ادامه داد: همچنین، معترضان هم باید از خشونت اجتناب کنند و نظر خوب را بطور مسالمت‌آمیز بیان کنند.

وی گفت: ما از مقامات مصری می‌خواهیم که اجازه برگزاری تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز را بدهند. تظاهرات مصر نشان از ستم‌های زیادی است که ملت مصر تجربه کرده‌ است. دولت مصر باید درک کند که خشونت باعث این نمی‌َشود که این رنج‌ها فراموش شوند.16146

کد خبر 126470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =