کلینیک تخصصی امام علی در اردبیل بهره‌برداری شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: چهارمین کلینیک ویژه خدمات درمانی مناطق کم‌برخوردار در اردبیل بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، قدرت اخوان اکبری در مراسم بهره‌برداری از کلینیک تخصصی«امام علی(ع) » در اردبیل اظهار کرد: کلینیک‌های درمانی در مناطق محروم و حاشیه شهرها و با هدف توزیع خدمات درمانی و عدالت در دریافت این خدمات راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: تعدادی از کلینیک‌ها در داخل بیمارستان و برخی در خارج از بیمارستان احداث می‌شوند که تاکنون چهار کلینیک در مرکز استان و در خارج از بیمارستان راه‌اندازی شده است.

وی به ۱۱ رشته تخصصی در کلینیک امام علی (ع) اشاره کرد و گفت: مغز و اعصاب، قلب و عروق، گوارش بزرگسالان، گوارش کودکان، جراحی عمومی، بیماری‌های کلیوی، خون، چشم و ارتوپدی از جمله خدماتی است که با تعرفه دولتی و با تمامی بیمه‌ها  پذیرش می‌شود.

محمدرضا رضایی، معاون درمان علوم پزشکی استان اردبیل نیز در حاشیه این مراسم اظهار داشت: در فاز نخست طرح نظام ارجاع در روستاها پیاده شده است که در این طرح  ابتدا بیمار توسط پزشک عمومی و پزشک خانواده ویزیت شده و در ادامه با تشخیص پزشک به متخصص و فوق تخصص معرفی و در واقع چرخه صحیحی در درمان فرد طی می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر در بخش روستایی این طرح با معرفی بیمار از مراکز بهداشتی به مراکز تخصصی اجرا می‌شود و به مرور زمان با اجرای آن در شهرها مردم خدمات درمانی تخصصی را دریافت می‌کنند و نوبت‌دهی نیز از طریق خود پزشک انجام خواهد شد.

46
 

کد خبر 1264768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =