۰ نفر
۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
خرید مرغ برای کنترل بازار مجاز شد

ستاد تنظیم بازار مجوز خریداری گوشت مرغ با هدف تنظیم ذخایر استراتژیک را برای شرکت پشتیبانی امور دام صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از وزارت صنعت، معدن و تجارت این اقدام با هدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی گوشت مرغ و همچنین تنظیم ذخایر استراتژیک کشور در این حوزه انجام می شود.

در سی و هشتمین نشست ستاد تنظیم بازار که به ریاست عباس قبادی «دبیر ستاد تنظیم بازار و معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت» برگزار شد، مشکلات نقل و انتقال ارز در فرآیند تامین کالا از محل واردات مطرح شد و اعضای ستاد تنظیم بازار تصمیمات لازم برای حل این مشکل را اتخاذ کردند.

مقرر شد بانک مرکزی در ابلاغیه ای به بانک‌های عامل، رفع مشکل مذکور را بر پایه تصمیمات اتخاذ شده با هدف تسهیل فعالیت در این حوزه اعلام کند .

در این نشست پنج ساعته همچنین گزارشی در خصوص قیمت گذاری برنج داخلی ارایه و مقرر شد کمیته ای تخصصی با محوریت سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان تشکیل شود تا تصمیم گیری در این حوزه را اجرایی کند.

در این نشست گزارشی در خصوص استاندارد برنج نیز مطرح و مقرر گردید با توافق وزیر صنعت ،معدن وتجارت و وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان استاندارد نامه سه امضایی تعویق استاندارد مربوطه و تطبیق استاندارد کدکس و ایزو صادر شود تا خالی در روند واردات و تامین بازار داخلی برنج ایجاد نشود.

بر اساس این گزارش اعضای ستاد همچنین با اعمال شروطی مبنی بر حفظ بازار داخلی،با آزادسازی صادرات نخود موافقت کردند.به موجب مصوبه ستاد تنظیم بازار مقرر است در صورت لزوم با هدف پیشگیری از رشد قیمت در بازارهای داخلی عوارض صادراتی برای صدور نخود برقرار شود.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1264827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • US ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  1 0
  حالا شرمندشون نکنن دیگه.
 • IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  3 0
  چرا واردات خودرو برای تنظیم بازار آزاد نمیشه؟ چون منافعش به جیب خودتون میره. اگه مرغ هم دست خودتون بود هیچوقت وارداتش رو آزاد نمیکردید
 • IR ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  1 0
  مگه همين دو هفته قبل نبود كه گفتن مرغ به دليل عرضه بالا قيمتش به زير قيمت واقعي رسيده و از عرضه بالا مرغ به دليل جوجه ريزي صحبت ميشد بعد چه شد كه حدود يك هفته است به مرغ فروشي كه ميري از نبود يا كمبود عرضه مرغ به دليل محدوديت كشتار حرف ميزنن ، و امروز هم واردات مجاز إعلام ميشه . باز قراره چه كساني از تفاوت نرخ ارز در واردات و فروش داخلي به پولهاي هنگفت برسن .