آملی‌لاریجانی: معامله قرن محکوم به شکست قرن است/ سرلشکر باقری: فلسطین مقتدر و مستقل احیا خواهد شد

تسنیم نوشت: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مساله فلسطین برای امت اسلامی، اساسی و هویتی است.

آیت الله صادق آملی لاریجانی در ابتدای جلسه امروز (هشتم خرداد) هیئت عالی نظارت مجمع، گفت: نکته دیگر وضعیتی که آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی و اذناب آنها در منطقه در این ایام به وجود آورده اند. بعد از اینکه شکست هایی پیاپی در منطقه پیدا کردند، حالا به دنبال احیای معامله قرن هستند. این مساله برای مدتی شکست خورده بود و دوباره با یک لطایف الحیلی می خواهند زنده کنند. اجلاسی که در بحرین می خواهند برپا کنند برای زنده کردن مساله معامله قرن است. مساله فلسطین برای امت اسلامی، مساله ای اساسی است و بحث هویتی است و قطعا مسلمانان اجازه نمی دهند معامله محکوم به شکست قرن، پا بگیرد و ملت های مسلمان، شرافت اسلامی شان اجازه نخواهد داد که رژیم غاصبی در این سرزمین های اسلامی مستقر شود. این رژیم از ابتدا با غصب سرزمین مسلمان ها و ایجاد اختلاف و فجایع بی‌شمار، نامشروع متولد شده است. امسال به خاطر همین وضعیت مساله روز قدس، حساسیت بیشتری دارد. خدا رحمت کند امام راحل عظیم الشان را که با تیزبینی خاص خودشان، این روز را بنا نهاد تا محوری برای دفاع از مردم فلسطین و فریاد بر سر کسانی که از رژیم صهیونیستی حمایت می کنند باشد.

وی افزود: شاید در ابتدا کسی باور نمی‌کرد ، بعد از چهل سال هم، حضور مردم در صحنه در روز قدس، با این شکوه و عظمت برگزار شود. هر سال گویی راهپیمایی عظیم تر و باشکوه تر بر پا می شود. امیدواریم امسال هم مردم شریف و عزیز و بصیر ما، در صحنه حاضر باشند. در راهپیمایی شرکت کنند . از پیر و جوان و مرد و زن، همه شرکت کنند برای اعلام برائت از رژیم غاصب صهیونیستی و برای فریاد زدن بر سر حامیان آنها خصوصا آمریکای جنایتکار که دائما در منطقه در حال فتنه گری است و ما مطمئن هستیم که مردم ما مثل سابق و بلکه بهتر از سالهای قبل، در راهپیمایی روز قدس حضور پیدا خواهند کرد. راهپیمایی مردم در این روز دلگرمی برای مردم مظلوم فلسطین است و همینطور برای همه مسلمان ها که مساله فسلطین را یک مساله اساسی برای ملت های مسلمان و برای امت اسلامی می دانند و نوعی ابراز قدرت در مقابل زورگویانی که هر روز نقشه‌ای برای منطقه می‌کشند.

فلسطین مقتدر و مستقل احیا خواهد شد

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس با تاکید بر اینکه «آرمان فلسطین و قدس شریف نابودشدنی نیست» تصریح کرد: به اذن الهی بساط اشغالگران برچیده و با بازگشت فلسطینی های آواره، فلسطین مقتدر، مستقل و سرافراز احیاء خواهد شد. در این پیام آمده است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

خدای کریم را شاکریم با درک لیالی مبارکه قدر و توفیق بهره مندی از برکات کثیر ضیافت الله الاکبر و ماه مبارک رمضان، ملت ایران در آستانه خلق حماسه ماندگار دیگری در حمایت از مظلوم و برائت از ظالم قرار گرفته است.

بی تردید «روز جهانی قدس» امسال به رستاخیز عظیم و پرخروش امت اسلامی در تجدید پیمان با آرمان بلند قدس شریف و پشتیبانی و همراهی با ملت مظلوم فلسطین و محکومیت رژیم اشغالگر، جعلی و کودک‌کش صهیونیستی و حامیان منطقه ای و فرامنطقه ای آن تبدیل و توّهم فرعون حاکم بر آمریکا در تحمیل «معامله نافرجام قرن» و محو فلسطین را به مانند رؤیای «خاورمیانه بزرگ» و «اسراییل از نیل تا فرات»، باطل خواهد ساخت.

به فضل الهی، به مانند چهل سال گذشته، حضور پرشور، انقلابی و یکپارچه آحاد و اقشار مختلف ملت شریف ایران ـ از جمله خانواده بزرگ نیروهای مسلح کشور ـ در راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس نشان  خواهد داد، آرمان فلسطین و قدس نابود شدنی نیست و سرانجام وعده صادق خداوند برای «قصه پرغُصه فلسطین» محقق و به اذن الهی بساط اشغالگران برچیده و با آزادسازی سرزمین های اشغالی و بازگشت فلسطینی های آواره، پیکر زخم‌خورده «قبله اول مسلمین‌جهان» التیام ‌و «فلسطین مقتدر، مستقل و سرافراز» احیاء‌ خواهد شد.

27216

کد خبر 1264941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =