پمپئو با مقام‌های ۲ کشور نشست محرمانه درباره ایران برگزار می‌کند

فارس نوشت: «مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا قرار است پنجشنبه برای دیدار با مقام‌های دو دولتی که روابط نزدیک با ایران دارند به اروپا سفر کند.

واشنگتن‌پست با بیان اینکه پمپئو قرار است سفری سه روزه به سوئیس داشته باشد، این میزان توقف برای او در یک کشور را غیرمعمول توصیف کرده است. 

پمپئو علاوه بر این قرار است در حاشیه این سفر سری هم به نشستی محرمانه در «مونترو» بزند. مقام‌های دولتی و مدیران تجاری در این نشست برای گفت‌وگو درباره مسائل فیمابین آمریکا و اروپا گرد هم جمع شوند. این نشست آنقدر محرمانه است که شرکت‌کنندگان در آن باید متعهد شوند مسائل مورد بحث درباره آن را فاش نکنند. 

مقام‌های وزارت خارجه آمریکا می‌گویند ایران یکی از مباحث متعددی است که در سفر پمپئو به برلین، پایتخت آلمان، «برن»، پایتخت سوئیس و لاهه در هلند مورد بحث قرار خواهد گرفت و او سپس «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا را در سفر به لندن همراهی خواهد کرد.

با آنکه مقام‌های وزارت خارجه آمریکا اصرار کرده‌اند مسئله ایران محور اصلی رایزنی پمپئو در اروپا نخواهد بود، واشنگتن‌پست نوشته زمان این سفرها احتمالاً از قصد ترامپ برای کاستن از لفاظی‌های تهدیدآمیز اخیر میان دو طرف خبر می‌دهد. 

310311

کد خبر 1264947

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =